Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik, ha nem veszem...

Mi történik, ha nem veszem észre az út szélén álló igazoltató rendőröket?

Figyelt kérdés
Mondjuk mert a belső sávban mentem, és a rendőrök a járdán álltak két fa között. Csak elhaladás után a visszapillantó tükörből vettem észre, hogy ott áll két rendőr, ráadásul a kocsijuk is egy mellékutcában állt. Milyen büntetésre lehet számítani, ha tényleg engem próbáltak volna leinteni?

2017. jan. 4. 02:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Utánad mentek volna, illetve szóltak volna a többi rendőrnek és elkapnak az úton.
2017. jan. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 How Arrow válasza:
54%
Börtön életfogytiglan.
2017. jan. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Változó, ha úgy látják nem vetted észre talán elnézik.


Én egyszer futottam bele rendőrökbe, megállítottak. Nagy ellenőrzés volt, akit láttak egyszerre egy kupacban megállították, még a Simsonos csávót is. akinél nem volt rendben az EÜ csomag, vagy a biztonsági öv azt büntették. Az egyik kisutcából kijövő motorost is aki mellettük ment el leintették, de az direkt elfordította a fejét. A rendőrök meg is jegyezték hogy direkt csinálta, de nem mentek utána és nem szóltak senkinek.


Nincs szentírásba foglalva hogy feltétlen utánad mennek, max ha nagyon gyanús vagy.

2017. jan. 4. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az út szélén álldogáló rendőrök bizonyos(egységes)etikett szerint állítják meg(ki)a járműveket.


Amúgy semmi nem történik,ha nem vetted észre az igazoltató rendőröket, ugyanis valamit rosszul csináltak.

Szerintem nem rád vártak, ha egyáltalán igazoltattak.

2017. jan. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nemcso ***** válasza:
100%

Ha meg akartak volna állítani, akkor kilép, bal kezét felemeli, jobbal pedíg vízszintesen a padka felé legyezne, vagy este illetve hajnalban kilépne,körözne zseblámpával, majd leintene az út szélére.

Ha egyiket sem csinálták, illetve ahogyan már írták, nem mennek utánad, akkor nem akartak megállítani.

Vagy csak "nézelődtek", vagy például a kihelyezett trafi mellett voltak.

2017. jan. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazoltatás esetén, jól láthatóan fogják ezt jelezni.
2017. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

engem 3 sávos út legbelső sávjából kiszedett és úgy hogy azt nem lehetett nem észrevenni.

na ő utánam is küldött volna ha akkor nem állok meg.


amúgy ha rendszám alapján feljelentenek akkor 30 000 Ft ra tippelem a bírságot.

2017. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!