Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rendben tartod az autódat?...

Rendben tartod az autódat? Karban tartod a lámpákat, gumikat stb?

Figyelt kérdés

Ma elém került egy autó, aminek egyetlen féklámpája sem világított. Pedig nem régi autó volt, középkategóriás, egy ezres körüli bele az izzó. (Nekem is ilyen típusú az autóm, mint ez volt.)

Nem félnek így vezetni ezek az emberek?


2010. máj. 4. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én rendben tartom. És nem azért mert megbüntethet 1 rendőr, hanem azért, mert szerintem ez a közlekedésben részt vevők alapvető kötelessége (lenne). Sajnos ilyennel már találkoztam én is. Sikerült is majdnem telibe vágni hátulról...
2010. máj. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én igyekszem rendben tartani a saját és céges autót is.Szeretek műszakilag és esztétikailag is rendben lévő autóval közlekedni.

A saját autóm egy 13 éves Mondeo, de minden apróság működik rajta, és eddig meg is hálálta, nem volt vele baj(kopp-kopp), már az is szúrta a szemem, amikor megvettem és az egyik hátsó lámpában erősebben világított a helyzetjelző mint a másikban.:)

Sokan az autót csak használják, nem érdekli őket ha megtörik, kopog, széthullik, amíg megy nem törődnek vele, ez az idiótább réteg :D

Amúgy az előtted lévő autónak nem biztos hogy az izzókkal volt gond, inkább biztosíték, vagy ha fabia, akkor féklámpa kapcsoló hibája volt :), és még lehet nem is tudott róla, csak majd ha valaki megtalálja hátulról...

2010. máj. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A férjem nevében beszélek.

Nekünk egy 14 éves suzukink van.

Nem kinevetni, mert legalább nincs rajta hitel.

A férjem majdnem családtagként kezeli az autót. Rendszeresen cseréli az olajat, Ellenőrzi a dolgokat, amiket mindig kell. Szóval a mi kis autónk meg van becsülve , de szerencsére meg is hálálja. Eddig sosem hagyott cserbe minket.

2010. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendban tartom, néha valószínűleg túlságosan is. Az asszonynak legalább is böki a csőrét, hogy fele szabadidőmet az autóm csinosításával, javítgatásával töltöm... Én szeretem, ha rendben van az autóm, és szinte biztos lehetek benne, hogy nem fog sehol cserbenhagyni. Ez a lámpadolog engem is zavar, sokan észre sem veszik, hogy nem működik. Legutóbb a szentendrei úton egyszer csak az előttem haladó teherautó, mintha levette volna a lábát a gázról, közben pedig fékezett féklámpa nélkül... ...hirtelen állóra.Jó nagy fékezés, kocsi csúszik, fékről le, át a másik sávba... Veszélyesek...
2010. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kocsinak meg kell adni ami jár neki, és viszonozza....;)

ha karba tartod nem lesz vele gond sose, és nem hagy ott az út szélén.

SOHA!

én is karbatartom a családi kocsit, fater meg hajtja...XD

2010. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy a nagy többség odafigyel. :)

Én ezt az autót a Szépvölgyi úton fogtam ki, egészen a Kolosy térig voltam kénytelen mögötte menni.

2010. máj. 4. 20:46
 7/8 omadjoe ***** válasza:

ilyennek kéne lenni, az összes auto tuajnak mint a te férjed! légy rá büszke!

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:25


amugy sokan azzal sem törödnek, h. az elsö lámpájuk nem müködik. és ugy közlekednek sötétben. az érem másik oldala, h. sok olyan auto van, ahol csak szervizben tudnak izzot cserélni. Én a Ducato, a Punto, és a Marea hátsólámpa izzo cseréjétöl hidaltam le. félautot le kell hozzá bontani. Marea elsö lámpánál is sokszor az a célra vezetöbb kiszerelni a lámpa testet.

2010. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ha hosszabb útra megyek, akkor induláskor ellenőrzöm az irányjelzőket, féklámpát, világítást. Látni és látszani!

Szerintem ez alapvető ellenőrzés. A féklámpák a legfontosabbak, de valóban gyakran látni olyan autóst, akinek egy-két lámpája nem ég. Szerencséjük, hogy szürkületben, este nem nézték motorosnak!

2010. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!