Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mivan, ha egy epilepsziásnak...

Mivan, ha egy epilepsziásnak nemrég volt rohama és jogosítványt szeretne?

Figyelt kérdés
Kötelessége szólni? Megbüntetik? Milyen esteben kaphat/nemkaphat jogosítvány
2017. jan. 16. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Ismerősömről nemrég derült ki, hogy epilepsziás, és már nem kapta meg az orvosi alkalmasságit. Azt mondták neki, hogy kizáró ok.
2017. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ede1219 ***** válasza:
61%

Épeszű rvos soha nem ad orvosi alkalmasságit epilepsziásnak, mível egy gyógyíthatatlan betegség.


A hivatalos megfogalmazás valami ilyesmi


az epilepszia az orvostudomány mai állása szerint, gyógyíthatatlan, de gyógyszeres terápiával tünetmentessé tehető.


Keress rá guglival, hogy mi történt, mikor a tata nem vette be a gyógyszerét, hányan haltak-sérültek meg a Örsön pár éve!

2017. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem mondja el nem derül ki. Ha volt vele már orvosnál és ott bejegyezték, akkor viszont tök mindegy mit csinál tudni fogják.

Viszont mások életét kockáztatja vele, a sajátján kívül, ha vezetés közben (ahol azért van inger) elkapja a roham és elszabadul az autó.

2017. jan. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Mi lenne? Le kell róla beszélni. Tudok mutatni neked olyan keresztet, amely egy epilepsziás sofőrre és a menyasszonyára emlékezik. Mert a srác kûrvára akart vezetni és lefizette az orvosát. Megérte?
2017. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Igen, kötelessége szólni, a saját maga és mások védelme érdekében. Ez nem játék. Büntetni nem tudom, hogy büntetik-e, de én biztos, hogy nem hagynám annyiban a dolgot. Ha az elmúlt pár évben volt rohama, akkor tuti, hogy nem adnak neki jogsit. Az az epilepsziás kaphat, aki nagyon hosszú ideje tünetmentes (pontosan nem tudom, de talán 5 év), az orvosa papírt ad róla (nem azért, mert lefizetik, hanem mert tényleg ez a véleménye) hogy alkalmas a feladatra, illetve évente kell orvosira járnia.
2017. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok otthon az epilepszia témában, de van egy ismerősöm, aki ilyen betegségben szenvedett fiatalabb korában. Miután kiderült, hogy mi a kiváltó ok (az alkohol volt egyébként), gond nélkül vezethetett.
2017. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha, azt hiszem, 5 éven belül volt rohama akkor nem kaphat. Több fajtája van, tehát ezt kell tudni is hogy melyik, stb. De ha már tudja melyik akkor valaki már ezt dokumentálta,onnantól bekerül a rendszerbe, látja a doki és épeszű doki nem játszik ilyennel, mert őt hurcolják meg ha baj van hogy megadta az alkalmasságit.

Köteles amúgy szólni róla. Ha nem szól erről és kap jogsit, balesetet okoz erősen súlyosbító körülmény, veszélyeztetés stb.

2017. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
Szia! 2 év rohammentesség után kérheted az orvosodat. De szerintem meg tudod ítélni,felelősséggel tudod-e vállalni. Ha a nagyroham előtt van időd biztonságba helyezned magadat, akkor van értelme a jogsinak. Ha azonban hirtelen, villámcsapásszerű a roham gondolom nem is gondolkoznál ezen mások és a saját testi épséged miatt. Sok sikert a felelős döntéshez és jó egészséget a jogsihoz! :-)
2017. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Neem, kivetelesen a barat nem en vagyok :D. Csak tenyleg erdekelt. Nekem mar regita van jogsim.
2017. jan. 29. 22:37
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Gyógyszer melletti tünetmentességgel úrvezetőit (B kat) kaphatsz (2 év tünetmentesség); gyógyszer nélküli tünetmentességgel a hivatásost is akár...

Ahhoz 2 év tünetmentesség kell gyógyszerrel, 3 év tünetmentesség kell gyógyszer nélkül.


Azért ezt a vezetés dolgot nagyon gondold át, én már nem szedek gyógyszert, de amíg szedtem, iszonyúan korlátozott, mindenben. Tanulási képességek, memóriazavar, általános belassulás, valószínű a nemi fejlődésemnek sem tett jó, ugyanis mióta nem szedem, khm nagyobb a vágyam ilyen téren...

2018. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!