Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti gondolnátok, hogy fizető...

Ti gondolnátok, hogy fizető parkolóba érkeztetek ide behajtva (LINK)?

Figyelt kérdés

[link]


Jól gondolom, hogy a parkolótársaság nem gondoskodott a megfelelő tájékoztatásról, ami pedig alapvető feltétele a parkolódíj szedésének?



2017. febr. 9. 20:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Az a nagy kék keretes tábla szerintem az.
2017. febr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az nem a parkolást jelző kresz tábla, hanem esetleg a parkolást jelző tábla társaságában szokták ilyenen az egyéb ezzel kapcsolatos információkat közzétenni. Önmagában ez semmi egy másik tábla nélkül. Nem? Kérdezem, én is többet szeretnék tudni, de ez szerintem azért evidens.
2017. febr. 9. 20:38
 3/24 anonim ***** válasza:

A fizetős parkoló övezeteket nem jelölik minden sarkon. Na jó néha elég szépen kiírják mindenütt, mint pl. Szegeden, de nem kötelező. Az övezet kezdeténél van egy ilyen tábla:

[link]


Te bent voltál a zöld színű övezetben:

[link]


A honvéd utcánál (és még bizonyára több helyen) kint a tábla:

[link]

2017. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A Hajó utca nem a Honvéd utca, az a tábla a Honvéd utcán kívül máshová nem lehet érvényes, ezt a kreszből is tiszta dolog, nem tudom van e jogsid, de ez a legalapabb alap dolog. Különben teljes káosz lenne az egész közlekedés ha belegondolunk. Az internetes zóna jelölést a helyszínre érkezve szintén észlelhetetlen, az nem releváns, kresz szabályok vannak, azokat a kresz táblák jelölhetik és útburkolati jelek, jelzőlámpák. De konkrétan a Hajó utcára nem találok semmi érvényes parkoló övezet jelölést. Valamint a megállni tilos táblát is furcsának látom a felfestett parkolóhelyekkel együtt nézve.
2017. febr. 9. 21:10
 5/24 A kérdező kommentje:
Ha jó messze bemész meg csak úgy ott egy parkoló óra natúrba, de úgy tudom ez szintén nem meríti ki önmagában a parkolásért szedhető díj jogszerűségét. De ha csak a torkolatnál állsz meg észre sem veszed még azt sem.
2017. febr. 9. 21:12
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Lássuk csak! A tábla felső része teljesen egyértelmű hogy teherautó, 14-04 között, csak és kizárólag akkor hajthat be ha az úti célja az adott utcaszakaszon van. Majd aztán egy várakozni tilos tábla(alatta a szabálytalanul parkoló autók elszállítását jelző kiegészítő táblával), ami érvényben van az adott útszakaszon a következő kereszteződésig, vagy feloldótábláig. Viszont ez a tábla az úttesten történő megállást tiltja, a parkolóhelyeket ez nyilván nem érinti. A bekeretezett kék tábla pedig biztosan a fizető parkolóra utal, azonban valóban megtévesztőm hiszen semmilyen egyéb tábla nem jelzi hogy fizetned kéne az adott útszakaszon, ha a Honvéd utcáról kanyarodsz be. Viszont a Hajó utca másik végén teljesen korrekten jelzik hogy fizetős az utca, illetve elég sűrűn ki is vannak téve az automaták. Ha megnézzük az általad belinkelt kereszteződést jól látható hogy a szegfű utca, ill. tovább a Honvéd utcán már véget ér a fizetős zóna, utóbbiból én következtetnék hogy talán még itt is fizetni kellene a Hajó utcán, mivel a Parkoló zóna tábla, csak a kereszteződésen túl van kihelyezve. De egy szó mint száz, szerintem is ki kellene tenniük a P táblát, már csak a félreértések elkerülése végett is.
2017. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

"A kérdező kommentje:


A Hajó utca nem a Honvéd utca, az a tábla a Honvéd utcán kívül máshová nem lehet érvényes, ezt a kreszből is tiszta dolog, nem tudom van e jogsid, de ez a legalapabb alap dolog. "


Na nézzük okoska:


Igan, a Hajó utca nem a Honvéd, viszont próbáltam a okos fejedbe eljuttani az infót, hogy jelölve van a zónahatár! Bocs, hogy nem linkeltem az összes bevezető útról utcaképet!


Képzeld van 30 éve jogsim, és nálam az az alap, hogy ha ismeretlen helyen járok, akkor körbenézek! Amúgy meg te szívtál a parkolással, és még oktatni akarsz!?


Elmész te a jó nénikédbe!

2017. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%

Bocs lemaradt:


"A kérdező kommentje:


A Hajó utca nem a Honvéd utca, az a tábla a Honvéd utcán kívül máshová nem lehet érvényes, ezt a kreszből is tiszta dolog, nem tudom van e jogsid, de ez a legalapabb alap dolog. "


A KRESZ-ből egyértelmű a Parkolási övezet tábla jelentése és hatálya. Nem tudom van-e jogsid, de ez egyértelmű dolog!


Aztán még okoskodik a kis csíra!

2017. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
38%

Drága barátom, te direkt küldtél olyan linket, ahol nem látszik az a tábla, ami oda vonatkozik.

Elég csak menni egy sarkot az utcanézetben, és máris látszik.

[link]


Parkolási övezet kezdete tábla.


Ugye azt a mesét nem akarod beadagolni, hogy az autódat úgy hozták be trélerrel az övezetbe, és tették le a fizetős helyre a tudtodon kívül. Mert csak kb. ilyen módon lehetne nem észrevenni a táblát.

2017. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Várakozási övezet táblát nem kell minden sarokra kitenni, az a várakozási övezet vége tábláig, a két tábla közötti területen mindenhol érvényes
2017. febr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!