Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miota kötelező a biztonsági...

Miota kötelező a biztonsági öv városon belül?

Figyelt kérdés
Mert nekem 1 éve van jogsim és én ugy tanultam hogy nem kötelező a biztonsági öv. Ráadásul amikor városban vezetem még és nem kötöttem be magam a oktatom azt monta hogy csak 1 pont levonás jár érte és utána se let volna nekem bekötni magam :(
2010. máj. 8. 16:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Mindíg is kötelező volt, még ha a sarki közértig mész is.
2010. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Úgy tudom mindig kötelező volt. Dehát nem is dísznek van,miért nem akarod bekötni?
2010. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Két dolgot összekeversz: a biztonsági övet attól kezdve kell bekapcsolni, hogy elinditottad a motort, ha jár a motor és nincs bekapcsolva, akkor már megbüntethetnek.

A lámpát viszont nappal tényleg csak lakott helyen kivül kell bekapcsolni, a településenek nem.

2010. máj. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Immortal válasza:

Én is úgy tanultam, hogy az övet tolatás kivételével használni kell, de csak akkor használtam az oktatóm mellett, amikor vizsgáztam.


Egyébként mindig úgy kell vezetni, hogy ne legyen szükség az övre.

2010. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Kb. 1976 óta.
2010. máj. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

A rendőrök szinte sosincsenek bekötve errefele. Nekik kéne példát mutatni, de mégsem teszik.....Én azt mondom, amíg ők nem kapcsolják be, mikó itten furrikáznak, akkó én se.

Ha azonban hosszabb utakra megyek, akkor mindig bekapcsolom az övet, itt városon belül meg tudom a helyeket, hol igazoltatnak, (legtöbbször), meg úgyis mindig leadjuk a forródrótot.

2010. máj. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
42%
az ővet nem bekacsolni a lehető legnagyobb marhaság. EMBER! a SAJÁT ÉLETEDDEL JÁTSZOL! érted van, azért hogy ha gond van, ne halj bele.. a rendőröknek, taxisoknak (közfeladatot ellátóak) a szabály megengedi hogy ne kapcsolják be az ővet, de ennek oka is van. Pl.: taxis összetűzésbe keveredik az utassal, legyen mozgástere, utána tudjon futni, stb... rendőrnél uez. plusz elképzelhető hogy hirtelen ki kell pattanni a kocsiból, akkor ne az ővvel kelljen bénázni. aki kételkedne az őv létjogosultságában keressen a youtube-on rá, hogy "road safety" esetleg "award winning road safety". Ha végignézel pár ilyen videót, meg fogod érteni miért is kell. Ne a szabály miatt kösd be magad, hanem magad miatt! semmi kényelmetlenséget nem okoz, 1 katt. viszont életet menthet!
2010. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

előző vagyok

és persze ez a "csak a sarki közértig megyek, addig nem kötöm be magam" szemlélet is helytelen. a közértig nem halhatsz meg? ugyan már... megtartani magadat nem tudod, aki ilyen badarságot beszél, még sose próbálta. arról nem is beszélve, hogy kb 1 sec a reakcióidő, azalatt ha nem vagy bekötve kb 4* beledöglesz. szóval kedves vesedonorok csak hajrá, ne kössétek be magatokat! úgyis sokan vannak a várólistán :)

2010. máj. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Én is ugy vagyok vele hogy ha városon kivül vangyok akkor bekötöm de amikor városon belül megyek akkor minek kell aki fél az kösebbe , de ha belegondolunk városon belül 50- el kell menni és bele mész egy fal oszlopba csak a kocsi törik össze neked nem lesz bajod , :D és ha a városon belüli halálos balesteteket nézük a elmult 10 év alat akkor az egyenlő kábé pár száz darabbal és még lehet hogy sokat montam :D
2010. máj. 8. 19:48
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

hát nemtudom. Én ha beülök az autóba egyből bekapcsolom az övet. Én ha nincs bekapcsolva az öv akkor nem érzem magam kényelmesen. 50 km/h is szépen ki lehet fejelni a szélvédőt:S

De most ha nem mindig kapcsolod be az öved pedig kötelező akkor valószínűleg városban nem állsz rá az 50re .Belefér a 60-70 is és akkor már nagyot lehet repülni:S

Csak egy jótanács, neked csak 1 másodperc az öv !

2010. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!