Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt megállhat motorkerékpár?

Itt megállhat motorkerékpár?

Figyelt kérdés

[link]


Jó tudom tudom, hogy evidens.. CSAK SZEMÉLYGÉPKOCSIK állhatnak meg, viszont a KRESZ megengedi, hogy egy személygépkocsi helyén 2 motorkerékpár is állhat. Régen kapásból azt mondtam volna, hogy igen. Abból a logikából kifolyólag, hogy a "teherautóval előzni tilos"-nál személygépkocsival még előzhetek, szóval amit a nagyobbnak szabad azt a kisebbnek nem. Viszont most már elbizonytalanodtam benne, mivel a lehel téri parkolóban van egy motorkerékpárral behajtani tilos. Nyilván személygépkocsival behajthatok hisz ez egy parkoló, de motorkerékpárral nem. Szóval én most azt mondanám, hogy nem állhatok meg. De miért is? Semmi logikát nem találok benne :)



2017. márc. 3. 01:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A kresz szerint itt csak személygépkocsik állhatnak meg. Kérdés, hogy van-e olyan elvetemült közteres, aki itt megbüntetne egy motorost.
2017. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És személygépkocsinál kisebbel megállhatok? Néha van sorrend (előzni tilos), ahogy fentebb írtam néha nincs (behajtani tilos)
2017. márc. 3. 10:39
 3/4 anonim ***** válasza:
talán azért mert csak fölöslegesen foglalná a helyet a 2 kerekű, ilyen helyek közelében van olyan járda ahová lerakhatod a biciklit
2017. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

@3: az igaz, hogy a biciklit máshol is lezárhatja, de a kérdező motorkerékpárral szeretne ott megállni. Másrészt a járdán a kerékpár is éppen annyira útban van, mint bármely más jármű.

A kérdező pedig megállhat a parkolón kívül; általában ezek nem olyan nagyok, hogy pár perc sétávl ne érné el a célját.

2017. márc. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!