Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben mikor válok...

Ebben az esetben mikor válok célforgalommá?

Figyelt kérdés

Van a munkahelyem közelében egy hipermarket, aminek ha átvágok a parkolóján 5-6 perc menetidőt meg lehet spórolni. (ha nem hajtok be akkor kell menni egy komolyabb kört mire a főútra kerülök, visszafelé megfog két közlekedési lámpa). Nyilván mindenki rendszeresen átvág a parkolón, viszont nemrég kiraktak egy behajtani tilos - kivéve célforgalom táblát, tehát nem lehet áthajtani, csak a vásárlók mehetnek be parkolás céljából. Egyszer-kétszer rendőrt is láttam hogy figyeli a parkolót.


A kérdésem az lenne hogy ha lát a rendőr mikor büntethet meg, mikor számítok célforgalomnak. Az tiszta, hogy ha bemegyek vásárolni akkor az vagyok, ha meg csak áthatjtok akkor nem. De mi van ha bemegyek, beállok egy parkolóhelyre és két perc után kihajtok. Vagy ha kiszállok, szöszmötölök a csomagtartóban majd elhúzok akkor célforgalom vagyok? Hogy van ez?


A kérdés inkább elméleti, nyilván nem vágom már arra le az utat, egy bünetést nem ér meg az a pár perc.



2017. márc. 6. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

A kresz elég egyértelmű:


Ha [..] kiegészítő táblán „Kivéve célforgalom” felirat van, a tilalom nem vonatkozik arra a járműre, melynek úti célja a táblával megjelölt úton vagy övezetben van.


Tehát amennyiben te haza akarsz menni, akkor nem a parkoló az úti célod, hiába állsz meg vagy szöszmötölsz kicsit. Az úti célod az otthonod.


Az pedig, hogy a rendőr elhiszi-e amit hazudsz, az kizárólag rajta múlik.

2017. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a területen megállsz, már létrejön a célforgalom, függetlenül a végső uticélodtól. Ilyenkor a rendőr se fog szólni, és magyarázkodnod se kell, de ha mégis, akkor: "Beugrottam fél liter tejért, de most szólt az asszony, hogy tea lesz vacsira!" És akkor mi van, befúj a szél? :D


Aki bemegy fél liter tejért, annak se a bolt a végcélja, az is hazamegy.

2017. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
Nem tuti, de SZERINTEM megoldható ha a 2 perced alatt sétálsz egyet és megnézed a nyitvatartási időt. Ha kérdezi a rendőr, akkor csak tudni akartad hogy hétvégén meddig vannak nyitva.
2017. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

# 1 Akkor a rendőr ha megállít a kijáratnál kérhet egy sparos blokkot? :D Ezek szerint ha megállok de rájövök hogy otthon hagytam a tárcám és vissza kell mennem érte akkor megbünethetnek? Számomra ezek nem egyértelműek.


Beviz Elek


Valószínű, de ahogy írtam ennek gyakorlatban nincs értelme, akkor már inkább megyek körbe :)

2017. márc. 6. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Az 1-es részben oltári nagy baromságot írt. :D Ha a parkolóban megállsz, akármiért is, akkor már célforgalom voltál. Nem kell csomagtartóban szöszmötölnöd, nem kell az ajtóig elsétálnod, semmi ilyesmi. Megállsz max fél percre, és mehetsz tovább. Akkor már nem átmenő forgalom vagy.
2017. márc. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

"Tehát amennyiben te haza akarsz menni, akkor nem a parkoló az úti célod, hiába állsz meg vagy szöszmötölsz kicsit. Az úti célod az otthonod."


Ilyen alapon csakis és kizárólag a bejelentett lakcímem lehetne csak célforgalom.


Hiszen a végső úti célom minden esetben az otthonom.


Tehát ki van írva, hogy célforgalom, de ott lakik a nagymamád, de oda a büdös életben nem hajthatnál be jogosan, hiszen utána hazamész az otthonodba.

2017. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És az is célforgalomnak számít jogilag, ha pl meg akar nézni minden nap egy szép fát?
2017. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg kell állnod egy parkolóban ,ennyi a dolgod. Nem kell kamu ajtónyitogatást játszani. Mellesleg ha rendőri vegzálás van az látszik,főleg ha sokan használják átmenő forgalomra a parkolót. Egyből megcsappan a lendület olyankor és azt észre lehet venni. Meg eleve hová áll a rendőr? Olyan helyre kell neki ahol belátja az egész szakaszt és akkor őt is észlelned kell.


De ha a megállító yard még a parkoló területén van akkor szépen leparkolsz a közelében ahogy meglátod . Szóval ellenőrizni és büntetni nem sok esély van és a rendőrnek is van annyi esze hogy inkább mér a bokorból sebességet, az sokkal hatékonyabb pénzbeszedési mód.

2017. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!