Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha jogsi nélkül vezetnék,...

Ha jogsi nélkül vezetnék, mindenképpen eltiltanának a jogsiszerzéstől, továbbá az autó tulajának is bevonnák a jogsiját minden esetben?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, nem vezetnék jogsi nélkül, kivárom, amíg letelik az a 30 óra vezetés. Csak nem tudom, hogy ilyen esetben csak pénzbüntetés jár, vagy mindenképpen bevonnák a kocsi tulajának a jogsiját, engem pedig eltiltanának a jogsiszerzéstől. Egy ismerősömmel beszélgettünk erről és mindketten máshogy tudjuk a dolgot. A neten nem találtam semmilyen törvénycikket ezzel kapcsolatban.

2016. szept. 14. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondjuk úgy illene intézni, ha már elkaptak akkor nem azt mondod, hogy ő engedett vezetni, hanem azt, hogy elvetted a kulcsát.
2016. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy meg már nem büntethetik a tulajt.
2016. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Viszont ha elvetted a kulcsát, akkor gyakorlatilag gépjárművet loptál :)
2016. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem tesz feljelentést a tulaj?
2016. szept. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
persze, aztán lecsuknának autólopásért, és éjszakázhatnék az őrsön, amíg a család kifizeti a váltságdíjat :D
2016. szept. 14. 19:16
 6/10 A kérdező kommentje:

na, de az eredeti kérdésre a válaszra vagyok kíváncsi. önszántából ideadja, mert szeretné h gyakoroljak, ott ül mellettem hogy segítsen. ilyenkor mi a helyzet?

nem fogok kimenni így, csak azért beszéltünk erről, mert mondta, hogy gyakoroljuk a parkolást, de én ilyen áron nem akarom, hogy őt bajba sodrom, meg hogy a saját jogsimat kockára teszem. köszi a választ előre is.

2016. szept. 14. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez sem egyszerű fekete-fehér szindróma, lebukás esetén ejnyje-bejnyétöl a pénzbirságon keresztül a járművezetéstől eltiltáson át akár még súlyosabb büntetésig lehetnek variációk.
2016. szept. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet

3. melléklet, 1. sorszám: „az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal”, „helyszíni bírság 45 000 Ft”.

3. melléklet, 3. sorszám: „az engedélyhez kötött jármű vezetését olyan személynek adja át, aki nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal”, „helyszíni bírság 25 000 Ft”.

Ezek, bírságolás esetén, kötelezően alkalmazandó bírságtételek.


236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelet

1. számú melléklet, 13-as kódszám:

„Engedély nélküli vezetés (közúti forgalomban gépi meghajtású jármű vezetése más kategóriába tartozó engedéllyel, illetve a jármű vezetésének átengedése engedéllyel nem rendelkező részére) 5 pont”

Tehát, a vezetés átengedéséért 5 büntetőpont is jár.


A 2012. évi II. törvény, a szabálysértési törvény rendelkezik a gépjárművezetéstől eltiltástól.

„16. § (1) Az eljárás alá vont személy eltiltható, illetve az e törvényben meghatározott esetben az eljárás alá vont személyt el kell tiltani a járművezetéstől, ha a szabálysértést engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével követte el.”

Ezekre a szabálysértésekre nem írja elő kötelezően a vezetéstől eltiltást, de az látszik, hogy lehetővé teszi.

Ha sor kerül rá, mindkettőtöknek problémát jelent. Még neked is, mert az eltiltás idejéig nem tehetnél elméleti vizsgát sem, mert nem felelnél meg az úgynevezett közlekedésbiztonsági feltételeknek, amiről nyilatkozni kell. És a tanfolyam kezdetétől 9 hónapon belül meg kell történnie legalább az első elméleti vizsgának, egyébként elölről kell kezdeni az elméleti képzést.


Ezek az esetre vonatkozó jogszabályok. Azt nem tartalmazzák, hogy milyen esély van a lebukásra.

2016. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


persze, aztán lecsuknának autólopásért, és éjszakázhatnék az őrsön, amíg a család kifizeti a váltságdíjat :D"


Ne álmodozz, nem amarókában vagy! Nem csuknak le, és nincs váltságdíj, amit egyébként az emberrablók szoktak követelni. A bíróságon óvadék van.


Ha megfognak lezáratják az autót, és legtöbbször feljelentenek. A jármű önkényes elvétele, meg nem áll meg családon belül.

A pénzbírság garantált, és volt akit eltiltottak pár hónapra a vezetéstől is.

2016. szept. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3. melléklet, 3. sorszám: „az engedélyhez kötött jármű vezetését olyan személynek adja át, aki nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal”, „helyszíni bírság 25 000 Ft”.


Az durva, azt hittem azért szigorúbban büntetik.

2016. szept. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!