Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha használhatnátok egy nagyobb...

Ha használhatnátok egy nagyobb teljesítményű sportautót, akkor nem élnétek a lehetőséggel?

Figyelt kérdés

Van egy tehetősebb ismerősöm, pontosabban a szülei azok. (25 feletti korosztály vagyunk)

Még csak nem is mondanám a barátomnak, ilyen parkolós találkozókon ismertem meg, nem vezet rosszul a srác, jó kocsija is van egyébként.

Az apja tart egy 2015-ös évjáratú BMW M5-öst, ritkán használják, de volt már szerencsém úgy is ülni benne,hogy az apja vezetett, és nem kímélte.

A srác úgy félévente egyszer kihozza közénk, én eddig összesen 3x ültem benne (persze csak utasként)

Viszont nem csinál vele semmi extrát, nem is várnám el,hogy megforgassa, de azért néha én úgy odalépnék neki...úgy megy vele mint egy átlag autóval, sőt a sajátját sokkal jobban rúgja.

Viszont a napokban, az éjszakai órákban Volkswagen Golffal jöttek oda mellénk,hogy megyünk e egyet...a srác mondta,hogy mehetünk, aztán 120-ig gyorsított, és hagyta elmenni a Golfot, azok meg még a középső ujjukat is mutogatták, és teljesen elhitték.

Még ha R32-es Golf lett volna (szinte biztos,hogy nem az volt) vagy egy agyonhúzott dízel, akkor sem tudta volna otthagyni az 560 lóerő körüli M5-öst.

Nem vagyunk már gyerekek, értem én,hogy kit érdekel kategória, örüljön magának a Golfos gyerek, és mesélheti a klubban,hogy otthagyta az M5-öst, csak én azt nem értem,hogy akkor minek ilyen autó?Vagy miért fogadja el egyáltalán a kihívást?

Tudom,hogy ennek egy kis gáz is elég, és megy a hátulja, nem hülyéknek való, és lehet,hogy én el is dobnám, tényleg nem erről van szó...csak a srác jól vezet, ismeri a kocsit, nem fél száguldozni, mert láttam már a saját autójával miket ment.

Nem tudom hová tenni, nem értem.

Ráadásul a 60 éves apja elrúgta a kocsinak pályán 220-ig is, és sokkal vagányabban ment vele.


Azt rögtön leszögezném,hogy álszent dolognak tartom,ha valaki azt mondja,hogy ő sem menne vele, bár biztos van ilyen...

Irigy is vagyok, közöm sincs hozzá, minek foglalkozok vele.Na ezeket már felesleges is beírni, ha a kérdésre segítenétek nem kioktató stílusban választ adni azért tényleg hálás lennék.

Amikor megkérdeztük konkrétan semmi választ nem kaptunk.

(ő többször is vezetheti az autót, és mint mondta vezeti is, ahogy észrevettem a méreteit is érzi, nem hiszem,hogy ilyen jellegű gondja lenne)


2017. márc. 15. 00:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy, igencsak lényeges pontot nem veszel észre, pedig elég világosan leírtad.

Ez nem az ő autója.


Elég jól is csinálja úgy tűnik, nem hülye annyira a sráca. A saját autójával azt csinál amit akar, de ez nem az övé, ezért is vigyáz jobban rá.

Az meg, hogy az apja mit csinál a kocsival más kérdés, mivel annak ő a tulaja.

2017. márc. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Én is elszoktam fogadni az ilyen okoskák emberkedését. Pedig én csak motorral vagyok. Majd általában 60nál elengedem a gázt. Pedig 300ig partiban lennék.

Nem attól jó sofőr valaki, hogy kimeríti a közúti veszélyeztetés fogalmát.

2017. márc. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ahogy írtad is, jól vezet -pontosan ezért nem megy bele olyan helyzetbe, amiből nem biztos, hogy jönne ki.

Az autót arra használja, amire való: közlekedésre. Valószínűleg nincs szüksége péniszhosszabbításra.

Gondolom ha erre kijelölt versenypályára menne az autóval, ott másképp használná.

2017. márc. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tíz évvel ezelőtt megvehettem életem első sportautóját(japó).Sok autóm volt, de mindig vágytam egy kétajtósra, ami ha kell,tépi az aszfaltot.


Nos egyszer mentem a 3-ason 170-et, de semmi nem késztet, hogy többel menjek, mint 130.


Az autó hibátlan, a nejem is imádja(néha vezeti is)


Mindketten hetven évesek vagyunk, köszönjük jól vagyunk.

(lehet köpködni)

2017. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Így van. Az ember próbál vigyázni a saját családja autójára. Amúgy én is szoktam szórakozni gyengébb de láthatólag emberkedni próbáló autósokkal hogy a másik sávban pontosan mellettük megyek végig. Ezt úgy kell elképzelni mint egy lassított felvételről visszajátszott gyorsulási versenyt amikor mindkét autó ugyanolyan gyorsan megyen. Ezzel nem tudnak mit kezdeni a renitensek mert vagy azt várják hogy ők húznak el. Vagy azt hogy a másik autós húz el mellettük. Arra nincsenek felkészülve hogy a másik ott megy végig mellettük ugyanúgy :)

Ezt csak akkor játszom el ha különösebben nem tartunk fel és nem veszélyeztetünk ezzel senkit és csak olyan úton ahol egymás mellett lehet menni szabályosan két külön sávban. Amúgy beengedem az ilyet magam elé inkább minthogy összetörjön valamit.

2017. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#4: Tényleg 70 évesen sportautózol? :) Az igen :)
2017. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többnyire normális válaszokat!

Viszont még annyit hozzátennék,hogy nekem nem az a bajom,hogy nem száguldozik...de ha odajönnek mellém, és nem akarok gyorsulni akkor nemet mondok, nem pedig azt,hogy igen.

Ha igent mondok, akkor pedig rálépek a gázra...

Főleg egy ilyen átlag autó mellett mint a Golf (átlag autó az M5 mellett, egyébként nekem is hasonló kategóriás autóm van mielőtt valaki megsértődne)

Az úton senki nem volt, a következő lámpáig 180-ig tudott volna gyorsulni az autó, talán 200-ig, ami nem autópályán elég sok (még ott is), de talán volt 4-5 km-es szakasz, közismert,hogy a rendőrök nem tudnak trafizni, hisz nem alkalmas rá az út (arra hogy elhelyezzék a készüléket), és ez alatt bőven de bőven odavert volna egy "átlag" autót, és ennyi lett volna.

Oké,hogy most róla beszélnek (és nem rólam), meg hogy nem tudott menni az M5-el, és visszahallottam,hogy nevetnek rajta, de szerintem nem jogosan, mert tud vezetni, viszont amikor ilyeneket csinál, tényleg azt mondom,hogy érthetetlen, és nem csoda, hogy kinevetik.

2017. márc. 15. 10:50
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
100%
És őszintén: minek?
2017. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én se állok le ilyenekkel versenyezni, pedig a legtöbb hülyegyerek motorjánál nagyságrendekkel nagyobb az enyém, bár nem 500 ló csak ~200. Csakhogy én egy csomót szarakodtam meg spóroltam vele, hogy meg tudjam venni és nem azért, hogy mást lenyomjak meg 250-nel menjek, hanem hogy lazában tudjak közlekedni vele, kényelmes, nagy, csendes, és ne üvegig kelljen forgatnom egy háromhengeres kereplő belemet kirázó kis vackot. És nem fogom a fél életen át spórolgatott autómat összetörni egyetlen idióta miatt sem röpke pillanatok alatt.

Meghajtom néha én is, mert nyilván lerohadna az autó az állandó kis fordulaton krúzolással, de nem egy váratlan mellémálló tunerjóska miatt fogom tenni.


Na ilyen lehet ő is, csak ebbe még belejátszik az is, hogy ráadásul nem az ő kocsija és ezt szem előtt tartja. És hiába tehetősek, egy ilyen kocsi azért ott se olcsó, nem a holnap veszek másikat kategória.

2017. márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Attól hogy ilyen autód van, még nem kötelező azonnal versenyzőnek érezned magad, a szabályok pont ugyanúgy vonatkoznak mindenkire. Nem attól lesz valaki "vagány" hogy nyomja a gázt mint süket a csengőt, meg hogy lámpától lámpáig lenyomja a másik hülye gyereket.


A gondolkodásmódod alapján te nem 25 hanem inkább 15 éves korosztály vagy agyilag...

2017. márc. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!