Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért alakult ki a "Közút nem...

Miért alakult ki a "Közút nem versenypálya" kifejezés?

Figyelt kérdés
Szerintem ez abszolút butaság, vagy gyereket nevelő emberek mondják ezt, vagy azok akik túl aggódják a vezetést. Én úgy vettem észre általában olyanok mennek gyorsan, akik tudják előre hogy hol mennyivel lehet, bizonytalanokat még nem láttam száguldani.
2017. márc. 19. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert még fiatal vagy, nem láttál semmit az életből.
2017. márc. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én akkor is gyorsan megyek ha nem ismerem az utat, így legalább több lájkot kapok az érdek barátaimtól és legalább azt érzem, hogy elismernek,tisztelnek és tartozok valahová. " na kb így érez egy közúti " életveszélyeztető" "versenyző" én sok bizonytalant látok száguldozni, van amikor megelőz majd 5 km múlva szembe jön velem... én dolgoztam időre jutalékosként mindig betartottam a szabályokat és odaértem, az más kérdés, hogy élvezetesebb azt érezni, hogy előbb odaérsz..


Meg amúgy a közút nem versenypálya mert mindenkinek más a tudása, gondolj bele, összetalálkozol egy 60-al haladó kalapos nénivel ( tudom ilyen nincs, de érthető) aki megszeppen amikor előzöd és lesokkol.. az nem túl jó érzés... főleg amikor utasa is van márha magában nem elég szörnyű. Nem kell arcoskodni és kevesebb baj lesz.

2017. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
81%

Én már hallottam huszonakárhányéves hülyegyereket előttem azzal hencegni hogy beisznak a haverjával és kocsiba ülnek mennek mint az őrült, előznek mindenkit. Neki ez a buli. És ezt teszi rendszeresen. Volt is már kisebb-nagyob balesete, de úgy tartja fiatal neki ki kell élnie magát.

Ugyanez a helyzet amikor friss jogsival a 19 éves megkap egy 200+ lóerős kocsit, mert apuka volt olyan hálás neki megvenni. Ugyan mi oka lenne tötykölődni? Csak azért mert friss a jogsi? Ugyanmár!

Azért nem láttál száguldozó bizonytalant, mert aki bizonytalan nem száguldozik, aki meg magabiztos(nak érzi magát) száguldani fog mindegy a rutin vagy a helyismeret.

2017. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én autóval nem is tudnék két sávos utakon lámpától lámpáig kerülgetni más autósokat, ha meg üres az út, nagy tudomány nem kell hozzá.
2017. márc. 19. 14:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha te így érzed, akkor az így is van és más nem is gondolhatja másképp? Vagy mi van a kérdésed mögött?
2017. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

"bizonytalanokat még nem láttam száguldani."


Ebben van valami, aki gyorsan megy, az általában jobban ismeri az autó határait is, jobbak a reflexei, problémamegoldó képességek, stb. Akik meg mennek 40-el, a szélvédőre hajolva, két kézzel kapaszkodva, kell nekik 5 másodperc, mire felfogják, hogy fékezni kellene. Ültem már az utóbbi kategória mellett, és jobban féltem mellettük, mindt egy notórius gyorshajtó mellett. Általában a gyorshajtók tudják hogy mit csinálnak (kivéve amikor nem).

2017. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Beviz Elek ***** válasza:
22%

#6

Lepontoztak, engem is lefognak, de egyetértek veled.

Kevésbé veszélyes ha érzed amit csinálsz, átlátod a forgalmat, előre tudod hogy mit fogsz tenni és gyorshajtasz, mint a birka aki nézi az előtte haladó rendszámát és vonatozik, izzadva néha sávot vált.


Lehet hogy szabálytalan vagyok, de előttem, mögöttem tudom hogy mi történik, sok autóra előre látom hogy hogy halad a forgalom és én, mint gyorshajtó kevesebbet fékezek mint a vonatozó nyomi, mivel én nem az orrom elé nézek és már rég elvettem a gázt míg a többiek mennek és csak az egyel előttük haladóra koncentrálnak.


Öcsém is átlátja, haladósan vezet, M3 bevezetőt végigszlalomozza 140 környékével, de megbízhatóan és jól csinálja, tetszik is. Az exem anyja 60-70 környékén végig egy sávban megy, de izzadtam mellette és reménykedtem hogy a Skoda kibír egy kisebb csattanást.

2017. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"aki gyorsan megy, az általában jobban ismeri az autó határait is, jobbak a reflexei, problémamegoldó képességek, stb. Akik meg mennek 40-el"

Aki gyorsan megy AZT HISZI, hogy... Vagy igaza van, vagy nem. Van, aki tényleg jobban átlátja a forgalmat mint az átlag, és van, aki csak azt hiszi. Ráadásul a kettő között van egy nagyon nagy réteg, akiről elfeledjeztek mindig, amikor az igazatokat hajtogatjátok: azok, akik szintén úgy gondolják, hogy jól vezetnek, átlátják a forgalmat, stb., és ENNEK ELLENÉRE még a szabályokat is tiszteletben tartják.


Szerintetek mi lenne, ha mindenki, aki AZT HISZI, jól vezet, menne mint a barom?

2017. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki egyenesben 140-nel megy, a legkisebb kanyarnál meg lelassít 70-re, félek mellette, mert látszik rajt, hogy ha a 140-es tempónál valami megdobná az autót, azt se tudná mit csináljon.

Nem csak az száguldozik, aki tudja mit csinál. Én nem szoktam gyorsan menni forgalmas helyeken, néha akkor, amikor nincs nagy forgalom. Voltam már versenypályán, komolyabb szinten gokartozok is, és az ilyen stílusú vezetési tudáshoz rengeteget hozzátesz. De ha valaki elmegy vezetéstechnikai trainingre, az is sokat segíthet. A legtöbb embernek fogalma sincs, hogy mit kéne tennie, ha megcsúszik az autó, vagy megindul a hátulja akár nagyobb tempónál. Aki ezeket tudja korrigálni, és tudja, hol vannak az autójának a határai, elmondhatják magukról, hogy jó sofőrök.

2017. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9-es vagyok.

Most pedig el lehet dönteni, hogy az okoz előbb balesetet, aki nagyon jól vezet, gyorsabb tempónál, vagy az idős házaspár a Swiftben, akik azt se tudják hol vannak, és 5 km-en keresztül kinn felejtik az indexet.(és mondjuk valaki meglátja a mellékúton, hogy úgyis lekanyarodnak, nyugodtan kimehet eléjük)

2017. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!