Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elvileg az űberrossz minőségű...

Elvileg az űberrossz minőségű bringautat is használni kéne? :O

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést nem azért írom ki, hogy a kommentben az autós- és bringasoviniszta majmok összevesszenek, jómagam is rendelkezem jogsival, sport bringás vagyok. :D Szóval napok óta nem hagy nyugodni a kresz ezen pontja: kötelező kerékpárút használat. Nyilván egy jó minőségű bringautat mindenki szívesen használ, ha van, én is ott megyek. De a jó kerékpárút nagyon ritka. Pl. van a Dunabogdányt Tahitótfaluval összekötő: 10 éve megépítették, azóta egy karbantartást se végeztek, gyökerek nyomják fel a betont, a fagy kátyúkat csinált, fű nő ki a bringaút közepén, télen a jeget sem takarítják le. Egyszóval balesetveszélyes. Akkor mi értelme volt megépíteni? Tehát a kérdés: akkor is a bicikliutat kell használni, ha az használhatatlan? Ráadásul a bringaút mellet lévő közúton nem is nagy a forgalom: széles, kétszámjegyű főút, kevés forgalommal. Azt még megértem, hogy Mari néninek, aki a Tesco-ba igyekszik a szatyorral, meg a mindjárt széteső falubájkjával, kb. 10-es tempóval, neki jobb a sz4r minőségű bringaút, de egy sportbringás, egy drgága, vékonykerekű bringával, 40-es tempóval komolyan rá van kényszerítve a kátyús, balesetveszélyes bringaútra? :/

2017. márc. 23. 06:52
1 2
 1/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%
Én nem tudok olyan a KRESZ-nek olyan pontjáról, amikor a kötelező bicikliút-használatot el lehet hagyni, ha annak a minősége nem megfelelő. Autóval se lehet csak azért a járdán közlekedni, mert az út rossz minőségű. A 40-es tempó nem kötelező, sőt kerékpárúton eleve 30 lenne a max. Autóval sem kötelező sem az 50-et sem a 90-et tartani, ha nem megfelelő minőségű az út.
2017. márc. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Csak lakott területen ÉS nem főúton nem kötelező a kerékpárút használata. Minden más esetben ha van, akkor használni kell.

KRESZ 54. § (11)

[link]


Egyébként a 40-es tempó életveszélyes egy olyan szakaszon, ahol 90-110-zel tolják az autósok.

2017. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Megértem a problémád, de képzeld van nagyonsok út ahonnan kivannak tiltva a bringások és semmilyen bringaút nincs mellette.
2017. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint készül olyan módosítás Rogánéknál, ami a versenybringások érdekeit jobban figyelembe véve lazít ezen a szabályon, de pl a rossz állapotú bringaút is kivétel lehet a jövőben.
2017. márc. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Na! Valami fidesz ismerőm versenybringázik?
2017. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt aláírom, hogy igen érdekesen szelektál a kormány a társadalmi igények között, de igazából az nem új, hogy a versenysportot támogató változtatást akarnak tető alá hozni...
2017. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
Mi is az autóval kötelesek vagyunk a nagyon rossz utakon viszonylag magas sebességgel menni, pedig az autót még jobban tönkre is vágja az ilysmi, mint a biciklidet.
2017. márc. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Autózok meg bicajozok is. Sajna kocsival sem mehetek fel a járdára mert macskaköves vagy kátyús az út.

Bicajnak vettem egy telós pudingüléses trekkinget, az használható a pesti és környéki cangautakon.

2017. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Van ilyen tábla?

[link]

2017. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

54. § (1)340 Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg – ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik – a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni.


Nekem ebből az jött le, hogy ha van akkor azt kötelező használni.

2017. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!