Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha vezetés közben GPS tartóba...

Ha vezetés közben GPS tartóba rakom a telefonom mivel jack kábel segítségével szeretnék a telefonról zenét lejátszani az magába foglalja a vezetés közben nem lehet telefont használni szabályt?

Figyelt kérdés
2016. dec. 20. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:

arra gondolsz hogy ott a telefon es automata modban megy a zene, vagy ratapadsz a kijelzore es nyomkodod menet kozben??


mert az utobbi egyertelmuen tilos


ujabb navik mar figyelmeztetnek hogy menet kozben tilos nyomkodni (enyem le is tilja ilyenkor az erintokijelzot) mert buntethetnek erte es balesetveszelyes

2016. dec. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha zenét hallgatsz rajta, vagy navigációnak használod, vagy épp kihangosítón keresztül telefonálsz akkor ebből nem lesz gond. Persze ha menet közben nyomkodod, és azzal vagy elfoglalva, hiába van tartóba az már balesetveszélyes és büntetnek is érte.


De abból ha csak zenét hallgatsz és nem piszkálod vezetés közben nem lesz bajod belőle!

2016. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Kresz így szól:

"3. § (2) A gépkocsi vezetője menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat."


"Mobil rádiótelefon: a közcélú mobil rádiótelefon szolgáltatás igénybevételére alkalmas készülék (végberendezés)."


Ez egy hülye szabály, mert akkor ezek szerint pna-t, pda-t, laptopot, psp-t, tetriszt, tamagocsit, satöbbit nyomkodhatok a kezemben, de ha épp lehet vele telefonálni is, akkor már büntethetnek 10 ezrekre.

Illetve mi az, hogy menet közben? Akkor a piros lámpánál állva telefonálhatok? (Mint kiderült nem, 10 rongyra büntettek)


Ja a kérdésre a válasz nem, mivel nem kézben tartott készülékről van szó.

2016. dec. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:

Nem tom. De kit érdekel? Ki az aki nem nyomkodja tovább zenét amit nem akar meghallgatni?

Én úgy szoktam, hogy rövidebb telefonálásnál felveszem, hosszabb esetén a hátsóülésen lévő táskából előkotorom a headsetet majd kibogozom. Ha nem telefonâlok, akkor messenger/sms megy míg úgy bömbök hifi hogy kiesik a hátsò szélvédő.


Persze nem mindig, ha annyira fáradt vagyok hogy megeröltető a sávban maradni, akkor csak zenélek, esetleg néha írok hogy még élek, nem tekeredtem fel a fára.

2016. dec. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenekkel ne foglalkozz, a yard se foglalkozik ezzel, hidd el.
2016. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!