Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy nyomvonalon haladó...

Ha egy nyomvonalon haladó járműt előzök, és nem kell áttérnem a másik forgalmi sávba, akkor nem kell indexelni, igaz?

Figyelt kérdés
Ha jól rémlik, irányváltoztatás nélkül végrehajtott előzésnél nem kell, de nem vagyok benne 100%-ig biztos. Csak a KRESZ vizsgám van meg, azt is egy éve csináltam, most kezdek majd el vezetni.
2017. ápr. 22. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Tudtommal azt is indexeléssel kell jelezni, hiszen valóban nem sávot váltasz, de akadályt kerülsz ki, amit indexeléssel kell jelezni (nekem így tanították, de az oktató biztos mondja majd az elején)
2017. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Ha egy nyomvonalon közlekedőt elözől, és nem léped át pl a felező vo alat, akkor nem tartasz megfelelő oldalsávot, ami balesetveszélyes... és akkor igy a kressz szerint veszélyeztetsz.

Veszélyeztetés: ha valaki a közlekedés más résztvevőit kár, baleset bekövetkezésének, a személy- és vagyonbiztonság sérelmének a lehetőségébe sodorja.


Valóban ha elöző, és nem jár irányváltoztatással, akkor nem kell azt jelezni, de ezt nagyon kevés helyen tudod úgy megtenni, hogy megfelelő oldaltávolságot tarts.

2017. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor légyszi mondjatok olyan előzést, ami nem jár irányváltoztatással, mert már végképp nem értem :( Köszönöm!
2017. ápr. 22. 20:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban nincs olyan előzés. De minden előzésnél, és kikerülésnél használod az indexet, és nem a kiskapukat keresed mikor nem kell, akkor abból nem lehet baj.
2017. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. ápr. 22. 21:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne, leállósávval kapcsolatban. Azt tudom, hogy pályán csak akkor szabad ott megállni, ha műszaki problémája van az autónak, de mi a helyzet a főútvonalon, lakott területen kívül lévő leállósávval? Köszönöm!
2017. ápr. 22. 21:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tilos a leállósávon megállni vagy várakozni, kivéve ha:


a) műszaki meghibásodás miatt a jármű továbbhaladásra képtelen;


b) a jármű a forgalmat ellenőrzi;


c) a jármű útfenntartást, úttisztítást végez;


d) a jármű, a továbbhaladásra képtelen jármű elszállítását vagy a műszaki meghibásodásának elhárítását végzi;


e) a jármű a megkülönböztető jelzést adó berendezését működtetik.


Én főúton, nem nagyon találkozok leállósávval, de ha leállósáv akkor arra is érvényes.

Javaslom vedd elő vezetés elött a kressz könyvet.

2017. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!