Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sikeres forgalmi vizsga után...

Sikeres forgalmi vizsga után mennyire mertetek vezetni?

Figyelt kérdés

Azt mondják nem a 30 óra alatt tanulunk meg vezetni.

Ma sikerült a vizsgám, de nem tudom innentől milyen lesz egyedül vezetni, oktató nélkül.

Nektek mennyi időbe telt magabiztosan vezetni?


2017. jan. 24. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj volt. Naponta kellett vezettem. Izgultam nagyon.

Kb. 1 év volt, miután úgy éreztem, hogy igazán élvezem a vezetést.

2017. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mertem. Sőt, sokkal jobban is ment.

Annyira megtanultam vezetni az órák alatt, hogy ne csináljak hülyeségeket, így amikor már egyedül voltam, a magam ura voltam, magam oldottam meg helyzeteket, senki nem ült mellettem, aki csúnyán nézett, vagy szólt volna, ha indulásnál esetleg lefullasztottam az autót, vagy eleinte véletlenül rossz sebességbe váltottam. Nem izgultam annyira egyedül, mint amikor mellettem az ült oktató.

Nyilván eleinte kisebb utakra mentem, aztán mentem messzebbre, amikor már jól éreztem az autót.

2017. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is egy pár nap után már magamba vezettem. Amikor megjött a jogsim aznap anyával elmentem vezetni, és azt mondta, hogy egész jól megy, bár kicsit szokatlan volt a kocsi elsőre, de ma már hamar megszokom bármelyik kocsit legyen az diesel benzin terepjáró vagy akármi.

Egy pár hét után (ha jól emlékszem 2 hét múlva) már magamba mentem suliba. Eleinte izgultam, de semmi gond nem volt.

Igazából most érzem azt, hogy biztonságosan vezetek így két év után. Sokkal jobban elkezdtem érezni a kocsit, sávváltást eleinte utáltam, de most már az is megy simán. Sávváltásnál igazából attól féltem, hogy a kocsi hátsó részével leszorítom a másik sávban lévő autót, de most már ezt is fel tudom mérni.

Sok sikert, és balesetmenteset! :)

2017. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit féltem, de szüleim mondták egyből, h vezessek. Első nap csak a környéken furikáztam, főútra nem mentem ki, csak kisebb utcákba, mert nehéz volt elindulni a benzines kocsival, mert elötte diesel-esen tanultam.

Aztán utána úgy mentem egy ideig, h szüleim jöttek velem, mondjuk ez inkább azért volt, mert nő vagyok és mindenhol eltévedek. De gyorsan belejöttem, utána mentem egyedül is

2017. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oktató az alapokra tanít meg, mikor mire kell figyelni.

Az oktató által sokszor elmondott tanácsok fognak segíteni, amikor egyedül kezdesz vezetni, mert most kezdődik az igazi tanuló időd.


Érdemes fokozatosan kezdeni, úgy, mint az oktatóval: előbb gyér forgalmú környéken, és fokozatosan vissza térni a forgalmasabb utakra.

Mire megkapod a jogosítványodat, talán normalizálódnak az útviszonyok is, mert amilyen utak mostanában sok felé vannak... nem biztos, hogy jó ötlet ilyen körülmények között kezdeni a gyakorlást.

Meg kell tanulni a téli közlekedést is, de nem rögtön nulla gyakorlattal, mert a mostani lefagyott jégbordás utakon még a rutinosabb vezetőknek se mindig "rutin" a közlekedés.

Hasonló a véleményem az esti vezetésről, esőben, hóban vezetésről, ködben vezetésről: azt is meg kell tanulni, de nem szabad azzal kezdeni, előbb jó látási viszonyok között kell ismerkedni a vezetéssel, szokni az autót, és majd alakul az, mikor érzed, hogy már nehezebb körülmények között is mersz vezetni

2017. jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt választás, amint kész lett az autó, ha már meglett jogsim alapon a család nem hagyta hogy kikerüljem a lehetőséget :D Persze először csak kisebb utak, megszokott helyek, de aztán jött az ismerős de távolabbi város, este, aztán most a hó, éjszaka. Imádok éjjel vezetni azóta! Bár nálunk a családban mindenki ilyen: hóba, ködbe, stb.

Izgultam, fura volt hogy csak magamra számíthatok, de egy idő után viszont már jobb volt totál egyedül! Egyedül a parkolástól féltem mert kicsi autóval tanultam, a miénk meg sedan és hát azért érezni kell... :D Nem 1-2alkalom volt, de bele kell jönni valahogy :)

2017. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Nekem is mondta a párom, hogy innentől én viszem őt mindenhova, persze kis léptékben, de szoknom kell az önállóságot.

Így ijesztő belegondolni, hogy egyedül leszek a kocsi kezelésében, de az oktató jelenléte engem is frusztrált néha...

A téli időszak remélem mielőbb elmúlik, mert ezeken a jégbordákon valóban nem könnyű haladni.

2017. jan. 24. 20:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg elkelszek mennyire feltem, de nem volt mas valasztasom.


4000km utan (kb 1 honap) mar kulfoldre is elmertem menni.

Most tartok olyan 35.000km kornyeken (1 ev). Eddig balesetem nem volt es igazan veszelyes helyzet sem szerencsere.

Bar a tukorjegen csuszkalasbol nekem is kijutott, de ha nem mentel tul gyorsan es esznel vagy, nem rangatod a kornymanyt azt is meg lehet uszni.

2017. febr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy megjött a jogsi reggel a postán, már aznap húztunk is el egy nagyobb körútra. Sokkal jobban ment úgy már, az oktató mindenért lecseszett, teljesen jogosan persze. De ahogy nem ült már mellettem, vezethettem úgy ahogy akartam és úgy ment is minden röhögve. Kihúzathattam a kocsit, nem volt kötelező felváltanom ötödikbe és nyöszörögni, mert neki üzemanyagot kell spórolnom. Nem szólt, ha véletlen álló autón tekertem a kormányt, ha nekiérintettem a kocsit a padkának fordulásnál vagy hogyan fogom a kormányt. Stb.


Aztán persze ahogy teltek az évek ezek is megszűntek. De ezekhez idő kell, hiába óbégat érte az oktató, ő nem fogja tudni megszüntetni, ezt az idő fogja megszüntetni.


Egy jó tanács, eleinte elég ha csak egy órára mész el. Ha hibázol, otthon átgondolod mit rontottál el. Másnap jobban fog menni. Sorozatos fejlődés és pozitív visszacsatolás. Jobb oktatók is így tanítanak egyébként. Ha valami nagyon nem megy akkor azzal nem nyektet, hanem átteszi a következő alkalomra. És addig taníttat mást ami megy.

2017. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!