Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tapasztalt forgalomban közleke...

Tapasztalt forgalomban közlekedők, milyen tippeket adnátok magatoknak régebbre visszamenőleg?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokra gondolok, mi az amit régebben is úgy csinálnál ahogy most, és miért?
2017. ápr. 24. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tompított világítást használnám nappal is, aminek hasznát először 1988-ban észleltem, amikor átléptem az osztrák határt, és ott az útmenti hirdetőtáblákon is felhívták a figyelmet a tompított világítás bekapcsolására. Egyből észrevettem, hogy a szemből jövők távolságát és közeledési gyorsaságát sokkal jobban lehet észlelni, ami rendkívül sokat segít egy előzési manővernél.


Azóta használom nappal a tompított világítást, kezdetben sokan villogtak rám, hogy "égve" felejtettem a lámpáimat.

Ma már gyárilag világít menetfény a kocsimon.

2017. ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1: a vicc az, hogy Ausztriában időközben már megszüntették ezt, nem kötelező használni és nem is használja senki.
2017. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Forgassad a fejed. Dugóban alakíts ki mentősávot. Hagyjál rá a kötelező követési távolságra.


Egyébként meg: végezzed el a motoros jogosítványt és legalább egy szezonon át járj vele naponta városba. A fémketrec hitt biztonsága nélkül nagyon sok új tapasztalatra lehet szert tenni, amit utána az autóban is lehet kamatoztatni.

2017. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"végezzed el a motoros jogosítványt és legalább egy szezonon át járj vele naponta városba. "


Sokaknak erre pont van pár milliójuk és sok száz órájuk :D

2017. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!