Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Műszaki vizsga így meglehet?

Műszaki vizsga így meglehet?

Figyelt kérdés

Jobb oldali tükrömet egyszer sikeresen letörtem, darabokban, de egyben van a tükör, felragasztva szigszilaggal. Kicsit mozaikos, de különösebb probléma nélkül látok benne.


A kérdés az, hogy így átmegy-e műszakin a kocsi? A KRESZ szerint a bal oldali külső tükör kötelező, plusz egy jobb oldalon kívül vagy egy belül. Értelemszerűen a belső tükör megvan... Sajnos 25k egy tükör a bontóban, s nem nagyon van rá pénzem.



2017. ápr. 29. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kocsim egy igazi ritkaság, de még nekem sem lenne 25 ezer egy használt tükör, téged nagyon átvágtak.


De hogy a témánál maradjak.


A műszaki vizsga kicsit olyan, mint egy egyetemen egy félévi vizsga.


Pár apró dolgot elnéznek, de ha hőbörögsz, ha követelődzöl, akkor tuti, hogy elbuksz.


A tükör vagy a borítása van mozaikban?

2017. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Ahham, nézz meg pár japán autó tükörárat és elsírod magad. A rönőmba nekem is 7ezer újonnan....


Műszaki egy nagy lutri, valahol mindenért csesztetnek, valahol áttolnak egy vödör szeget is....

2017. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs jobb oldalon tükör de a belső rendben van, akkor simán átengedik műszakin. Ha viszont szigszalaggal van felgányolva, akkor lehet, hogy nem kapsz műszakit, mert a szigszalagos rögzítés balesetveszélyes lehet. Inkább szedd le a törött tükröt.
2017. ápr. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én inkább arra lennék kíváncs milyen állapotban lehet a kocsi többi része, ha a széttört tükör vissza van szigszalagozva, látni nem lehet benne, de azért "jóvan az úgy" és még műszakin is menjen át...


Bezzeg ha felraksz eggyel nagyobb felnit, agyonlőnek...

2017. ápr. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

honda jazz, jobb tükör: 20-25k. Ennyi, voltam több bontóban is.


A tükör (tükör alatt az egészet értem, burkolat + tükörlap) konkrétan a helyéről kitörött, de ha simán visszateszem a csonkra ott marad. Vagy 2 hétig mentem így mire rászántam magam, hogy körberagasztom (jó, hogy nem cseréltem akkor, mert aztán letörtem még egyszer; friss jogsi, szűk utca, parkolóhely keresés plusz egy szembe, a felezősávot átlépő csuklós bkv busz és kész is a kormány félrerántása és a tükör újbóli letörése...) Maga a tükörlap mozaikos, úgy képzeljétek el, mintha összetörnétek egy tükröt és minden darabot ugyanoda visszaragasztanátok ahol volt; egyben van, használható, csak éppen "darabos". Lehet, hogy tényleg a leszerelés lenne a megoldás ahogy vki említette.


#4 A többi része a kocsinak rendben van.

2017. ápr. 30. 14:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondtam én, hogy japán tükör bzdmeg...
2017. ápr. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pptomi ***** válasza:

Bal oldali+ középsővel át kell menjen.


Az árak elég változóak, nekem 200k fölött van az ára. Bontottan kicsit több, mint a fele, pedig nem japó, csak vannak benne bizbaszok sok pénzért.

2017. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!