Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sokan miért kezdenek olyankor...

Sokan miért kezdenek olyankor is előzni mikor alig férnek már be a másik elé?

Figyelt kérdés

Nem értem az ilyen embereket. Sokat járok a 4esen debrecen-szolnok útvonalon és 7-8 alkalommal úgy előznek rám, hogy fékezzek.

Tegnap egy suzukis csinálta ezt.

Mindig 95 re van a tempomatom beállítva, így szépen 8. sebességbe elgurulok.

Beértem egy kamiont na mondom mindjárt megelőzöm csak elengedem akik jönnek szembe. Erre a kis suzukis elkezdett előzni. Ha nem fékezek le 40 re akkor ütközés lett volna.

381 lovas autóm van, de még azzal sem merek így előzgetni csak ha szabad a terep.

Az ilyen nyomorékok miatt szívja meg az olyan aki normálisan közlekedik.....


A másik pedig, hogy éjjel is soksn minek hajtanak 80-90 éltöbbel????

Összel villogott egy Pegaut, hogy mennyek már...mikor nem jött szembe senki megelőzött és az egyenes szakaszon hamar ott is hagyott. Majd kb 2 km re kersztbe volt az út szélén szarrá törve mert egy ôz elé ment..


Ezért nem hajtok mert éjjel sokszor csak akkor lehet észre venni az őzet ha már elèm jön. Nem mindegy, hogy 130 ról vagy 80 ról kell fékezni.


Jó az az éjjellátó berendezés, de az ugráló őz akkir is kiszámíthatatlan hiába jelzi, hogy az útszélén van. Attól elém ugrik.



2017. jún. 8. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki akar, tud, az hadd menjen.

Egyébként én meg azt nem értem, hogy aki nem előz, az minek megy olyan közel az előtte lévőhöz, hogy ne férjenek be közéjük.

És teljesen normális fékezéssel segíteni azt, aki előz.

Az állatok tényleg veszélyesek, nekem is ugrott már oldalról állat, pedig csak 50-nel mentem.

2017. jún. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Bőven volt előttem hely. Csak mivel mikor a hapsi már mellettem volt húzódott elèm befele mert aki jött szembe nem hiszem, hogy lassított.

Így ha nem fékezek nem tud be jönni elém.

Lett volna miatta egy szép hármas karambol...

Szerintem vonzom az ilyeneket.

2017. jún. 8. 10:26
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt ne úgy fogd fel, hogy ez egy támadás ellened. Nem vonzod az ilyeneket. Ilyen a közlekedés.

Nekem tök természetes, hogy ha valaki előz, akkor lassítok, már amikor kijött mögülem, nem várom meg, hogy kell-e majd lassítani, ha bejön elém.

Ne legyél ilyen tempomat függő :) Sokszor látok olyanokat, akik beállítják 80-ra és annyival mennek, akkor is, ha 90-nel lehet menni, meg akkor is, ha 50-nel. :)

A vezetés erről szól, folyton reagálni kell mindenre, lassítani, gyorsítani.

2017. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

„Egyébként én meg azt nem értem, hogy aki nem előz, az minek megy olyan közel az előtte lévőhöz, hogy ne férjenek be közéjük.

És teljesen normális fékezéssel segíteni azt, aki előz.”


A rendelet annyit ír elő, hogy biztonságos távolságot kell tartani. Nem követelmény az, hogy akkorát, hogy beférjen oda még valaki.

Tudom, a 2 másodpercet pályára szokták mondani, de vegyük ezt országútra is.

Az az jelenti, hogy 50 méter követési távolság. De még egy másodperc is 25 méter.

Tehát szerinted (vegyük a kisebbet), ha 52 méternél kisebb távolságot tartok országúton, akkor én egy megátalkodott ember vagyok?

Ugyanis csak akkor lehet előzni, ha visszatérve előtted is, mögötted is megvan a biztonságos követési távolság.

Szerinted ez a gyakorlat? Én 130-140-es tempónál is azt látom, hogy egy méterre kijönnek elém.


A fékezés: Nem, s fékezésre nem is kényszeríthető a megelőzött jármű vezetője. A szabály csak lassításról ír, ha szükséges, s hogy gyorsítani nem szabad.

Ha fékezned kell, akkor az előző jármű biztosan szabálytalan.


***


Egyszer volt egy előzési esetem, ahol satuznom kellett. Mit ad isten, rendőr ült a mögöttem lévő kocsiban.

Az előző ráadásul lakott helyen, komplett sort előzött, gyorsan is ment.

Durván bevágott elém.

Megállítottak minket.

A pofa azzal védekezett, hogy

- feltartottam, ezért kényszerült előzésre;

- nem tartottak kellő távoslágot, ezért vágott be.


Én egy összefüggő kocsioszlop belselyében voltam.

A rendőrök egyiket sem kajálták meg, őt figyelmeztették.

A két állítás egyébként ellent mond egymásnak.


Hogy hova sietett, nem tudom, de amikor a satuzással rápöccintettem a dudára, már nem volt sürgős neki.

Ő is satuzott, s leállt velem ordibálni.

2017. jún. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Bocs, én csak egy dolgot nem értek:

"Beértem egy kamiont na mondom mindjárt megelőzöm csak elengedem akik jönnek szembe. Erre a kis suzukis elkezdett előzni."

Ezek szerint Te késve kezdted meg az előzést, így tudott a Suzukis melléd-eléd kerülni.

Sajnos én is törtem már meg magam az ilyen tötymörgők (bocs, így hívom őket, Téged) miatt.

Ha azt látom, hogy pl. az általad említett kamiont meg lehet előzni, és a közvetlenül utána következő nem kezdi azt meg, akkor én elindulok szépen indexelve, és előzök.

És igen, általában ekkor (cca. 2 másodperces késéssel) szokták tükörhasználat nélkül megkezdeni az előzést, figyelmen kívül hagyva, hogy valaki mögöttük esetleg már belekezdett a folyamatba.

Szinte minden hétvégére jut egy ilyen esetem, pedig a kis 1.6-os 110Le-s benzinesemmel nem tudok izomból gyorsulni.

2017. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A kamion gondolom, hogy 90 el ment és azért nem előztem meg mert jöttek szembe. Megtudtam volna ha padlózok, de kiszoktam várni míg tiszta a terep vagy ha kellő a távolság.

Még 140 nél ha padlógázt adok 8 ból visszavàlt 5 be és "pillanatok" alatt 200 on van a kocsi.

De a sebességet mindig betartom csak korábban ki lett próbálva vezérműlánc csere után a kocsi.


Annyi volt, hogy 95 el beértem a kamiont volt előttem hely csak a suzukis ndm bírt várni pár másodpercet.

Nem tudta jól felmérni a szembejövô távolságát.

Mikor elment a szembejövő forgalom megrlőzte a kamiont és majd mikor befejezte az előzét akkor mentem én is.

De azért 90 esbe ha 95 el megyek szerintem nem tötymörgök 😬


Késő délután is úton leszek nem tudom kiket fogok megint ki.

2017. jún. 8. 13:09
 7/13 anonim ***** válasza:

6: de mi a gond? Ő nem tudta, hogy te előzni akarsz, nem látta rajtad. Egyben nem tudott téged is, meg a kamiont is megelőzni. Ezért egyesével megoldotta. És utána te is elmentél. Most nem mindegy, hogy te előzöd meg előbb vagy ő?

Én ilyeneken nem akadok fent.

Ha látom, hogy valaki mögöttem nagyon nézeget és türelmetlen, akkor nem töröm magam, megvárom, hogy elmenjen, és majd utána megyek én is a saját ütememben.

Szerintem túlérzékeny vagy. Ne vedd ezeket magadra. Nem ellened csinálják.

2017. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Két képen mutatom a példát:


1:

[link]


2:

[link]

2017. jún. 8. 14:27
 9/13 Beviz Elek ***** válasza:

Érdekes, nekem nem kell ennyiszer fékezgetnem miattuk, akkora traumát pedig végképp nem okoz hogy kérdést írjak ki.


Nem lehet hogy te csinálsz rosszul valamit? Aláírom hogy van amikor valaki elnézi az előzést, de hogy rendszeren fékezgetned kelljen?


Mondjuk ha egy Suzukisnak egyáltalán eszébe jut az előzés, te meg még tökölsz a 381 paciddal, akkor elég egyértelmű a dolog

2017. jún. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A lényeg, lassabb járművet te előzd meg először!

Ne várd meg, míg feltorlódnak a kocsik mögötted.

Azóta vagyok így vele, mióta egy, az általad említetthez hasonló szituban majdnem összetörték az autóm. Biztos lehetsz benne, hogy valaki előzni fog, és lehet, hogy a legkisebb rutinnal rendelkező.

2017. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!