Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyre több autóvezetőt látok...

Egyre több autóvezetőt látok aki ha alárendelt útról érkezik, utolsó pillanatban fékezve kitolja a kocsija elejét, hátha elsőbbséget ad neki valaki. Találkoztál már ilyennel?

Figyelt kérdés
Vagy ha te is ilyen vagy miért teszed? Én persze állok meg azért hogy előbb kimehessen, csak fárasztó kerülgetni a kocsik orrát.
2017. jún. 10. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Én meg kövérgázzal 3centire megyek el az ilyenek elejétől. Ha meg eltalálom már adhatja is a lapot. Ez pont olyan mint a 20centis követési távolság, előszőr csak felvillantom a féklámpát, ha ez nem segít akkor a "macska" miatt satu. Mindig engem hoztak ki nyerőnek.Keresett is a verda már vagy 400ezret a hátuljával.Ha meg jobbkezes utcából kanyarodok ki jobbra, akkor balra SOHA NEM NÉZEK. A bal oldala sem új már a kocsinak;)
2017. jún. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:
59%

#1

Addig ütnélek amíg mozogsz :)

2017. jún. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Én is gyakran látok ilyet és iszonyatosan bosszant mert mindig olyan érzés tölt el hogy belém fog jönni az idiótája, és egyszer volt már ebből egy koccanásom hogy valaki túlzottan előre jött gondolta hátha kifér előttem még, de nem sikerült megállt, és mivel már közel voltam hiába fékeztem, belekoccantam kikerülni sem volt lehetőségem mert jöttek szemből és szűk út volt. Így is az autóm jobb oldala kapott egy pofont a jobb első lámpa búrám eltört meg azon a részen egy kis hold alakba kapott egy horpadást a kaszni, és a lökhárítónak sajnos rotty lett azt cserélni kellett.

Szerencsére a vétlen autós elismerte hogy ő volt a hunyó így mondta hogy ha nem akarok rendőrt hívni, meg a betétlappal és egyéb ügyintézésekkel szenvedni kifizeti nekem a kár javítását, megadta a telefonszámát és a lakcímét. El is mentem egy szervizbe ahova jártam ott felmérték a kárt új lökhárító meg lámpabúra kellett a behorpadt kis kaszni részt megjavította a karosszériásuk és a pici festékhibát is korrigálta amit szinte már észre sem lehet venni. Mivel előtte kaptam árajánlatot ezt elvittem a károkozónak aki fintorgás nélkül kifizette és pluszba adott még 10 ezret mert szerinte picivel több lesz a becsült munkaidőnél a munkadíj költsége.

Ebből mondjuk látszott hogy egy pénzes ember volt, akinek valószínű baj volt a füle mögött mert nagyon kerülni akart valamit és gondolta inkább fizet mindent, mert a betétlapos cserét is kerülni akarta, akkor tuti volt valami zsiványság a dologba. Én meg csak azért nem pattogtam mert így gyorsan megvolt minden, plusz az autót is elég volt egy délelőttre nélkülözzem csak, és megúsztam egy valag ügyintézést, rohangálást, telefonálást, levelezést a biztosítókkal. Meg az volt a másik szerencséje hogy nem lett személyi sérülés és az autóval lábon elbírtam menni a dolgomra.

2017. jún. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, ha már elállja az utamat, s elengedem, akkor miért nem megy?

Egyébként vannak helyek, ahol nem látod az utat akkor sem, ha ráfekszel a szélvédőre. Ott lassan ki kell menni, más megoldás nincs. De nem ilyen satuzós módon, hanem óvatosan, lassan.

2017. jún. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
OFF, bocs! Első válaszolót el kellene tiltani a vezetéstől, mert alkalmatlan rá szellemi képessége és mentális állapota miatt.
2017. jún. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Szoktam csinálni, 2 esetben:

-egyszerűen beláthatatlan a kereszteződés, ha nem tolod ki az orrát (hosszú orra van az autómnak), akkor semmit se látok. Mondjuk én nem utolsó pillanaton fékezve szoktam, hanem lassan kigurítom.

-a másik, ez a ritkább, ha valami nagyon kicsi utcából ki kell térni egy nagyon forgalmas főútra, vagy ilyesmi. Ha nem tolnám ki az orrát, soha 3 órát kéne várni, hogy kimenjek. Ilyenkor nem gyorsan, hanem szépen kigurítom az autót, és ha látom, hogy el fognak már engedni, akkor gyorsan kijövök. Vészvillogóval és kézzel hálálkodom ilyenkor. Sávváltásnál is szoktam ezt alkalmazni, ha nem akarnak beengedni, akkor is én megoldom.

2017. jún. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En most tanulok vezetni,ès nekem az oktatò úgy tanítja,hogy teljesen előre kell menni,màr nekem is olyan èrzès,hogy ez túlzàs,mert zavarhatja az autósokat.
2017. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
He-he, pedig az egyes válaszoló nincs egyedül. Ismerek néhány fickót, akik így szereznek némi plusz bevételt. Felrak az autójára egy enyhén sérült hátsó lököst, aztán vadászik a seggbemászós agresszív fickókra. Azt mondják a jobbkezesek is jók, de a hátulja mindig tuti. Ja, és ne valami gagyi autókat képzeljetek, X6, ML és hasonlók. Van akinek 2-3 lökhárító is be van készítve a garázsában, a durvábbaknak csomagtér ajtó, lámpák és hasonlók is készenlétben vannak. Szóval, csak óvatosan a követési távolsággal! :)
2017. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1#!

Belemész egy álló, 30 centire kilógó autó elejébe, és te kapsz betétlapot?! Mesélj még!


Ha nagy forgalomban fordulna ki balra, és szemben nem jönnek, elengedem a gázt, hogy ki tudjon jönni.

De azt felejtsétek el, hogy lassan kigurultok, annál veszélyesebb nincs! A delikvensnek úgy tűnik, hogy megálltál, te meg szépen elé gurulsz.

Feleslegesen ne told ki az elejét, ha mindkét irányból jönnek, két kocsisor nem fog neked megállni, ha szemből is jönnek.

Ha meg csak az én irányomból jövünk, úgyis ki leszel engedve!

2017. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
1-es ez nagggyon jó! Már hogyne kapna ő betétlapot, kilógó orrú kocsinak nincs ott helye, ha meg igen így járt.
2017. jún. 11. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!