Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Segédmotorral hol lehet...

Segédmotorral hol lehet gyakorolni vezetni jogsi nélkül?

Figyelt kérdés
van a közelünkbe egy erdő és nem tudom hogy ott lehet-e ? mindenhol más választ kaptam.váaszokat előre is köszönöm!
2017. jún. 14. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Papíron csak magánterületen szabad jogosítvány nélkül vezetni, ehhez pedig ugye a terület tulajdonosának beleegyezése szükséges. A valóság pedig az, hogy ott szoktak gyakorolgatni, ahol van egy nem nagyon járt út, többnyire földes, és rendőr sem nagyon megy oda.
2017. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Szia!

Elnézést nem kívánok sértő lenni...

Mit szeretnél gyakorolni segédmotorral egy erdőben(!)...?

2017. jún. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az erdőbe jártak motorosok és ki lett alakitva egy egyenes földút
2017. jún. 14. 18:59
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
És ha most ül életében először motoron? Gyakorolja hogy nem kell vele felborulni kanyarodás közben. Kicsit több értelmi felfogást...
2017. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia #5!

Segédmotorral hol lehet gyakorolni (!)vezetni jogsi nélkül(!)?...

...kicsit több értelmi felfogást...:(

2017. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem erre reagáltam, de azért fordítsd ki, ha nem lenne gyanús, hanem az idióta egyenesen menés szövegedre. Bár mit is várok, ha a több értelmi felfogás, jól láthatóan nincs meg.
2017. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

(Nagyon elkanyarodunk az eredeti kérdéstől de...)

Ejnye...

Egyenes...

"Gyakorolja hogy nem kell vele felborulni kanyarodás közben."

Kerékpár-segédmotoros kerékpár...mi a helyes sorrend...?

Nem tudna kanyarodni?!? Valószínűbb hogy a "közlekedést" szetetné gyakorolni azt viszont egy erdőben felesleges mert nincsen semmi ami a valós forgalomra vagy utara jellemző.

Véleményem szerint a kérdés a jigsi nélküli motorozásra vonatkozik "lebukás" veszélye nélkül. Erdőben pedig minősítetten tilos motorozgatni így még nagyobb esetleges bírságot büntetést kockáztat a kérdező...

Vagyis...Erdőben-miért?!? a kérdésem.

Bár mit is várok, ha a több értelmi felfogás, jól láthatóan nincs meg.:)

2017. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem szabad. Hivatalosan csak közforgalom elől elzárt magánterületen szabad.


A motor kezelését meg lehet így tanulni, és akkor nem a rutinpályán kell ezzel szórakozni.

De csak óvatosan.

2017. jún. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Freedline:

Az a gyanúm, hogy Te nem igen vagy motoros.. :D

Én is földutakon tanultam meg motorozni, 7-8 évesen és rengeteget segített abban, hogy ma 32 éves fejjel, sokkal biztonságosabban, és jobban kontrollálva a motort tudok motorozni. Érezni kell a motort, és a tudatalattinkba bele kell, hogy szívódjon a fizikája. Mikor hogy lehet dönteni, hogyan tudsz legjobban kanyarodni, mikor melyik féket használd, hogyan menjél homokos úton, kavicsoson, és betonon, milyen amikor sárban mész, milyen amikor vizes úton. Stbstbstb. A biztonságos motorozáshoz szerintem elengedhetetlen, hogy ezeket megtapasztalja az ember. Ezt viszont egy oktatóval jogsilerakásnál nem fogod megtanulni, mert az másra van.

Max elmehetsz ilyen továbbképző tréningre, de ott kezdeni a motorozást, valahogy fura. Tehát szerintem az elhagyatott utakon való gyakorlásnak nagyon is megvan a haszna, és értelme.


Más téma, de autót vezetni is ilyen elhagyatott parkolókban, gyártelepekben, és földutakon tanultam. Valószínűleg ennek is köszönhető, hogy soha nem volt problémám jogosítványszerzés közben.


Kérdésre is válaszolva, már bár leírták mások:

Hivatalosan csak olyan magánterületeken lehet, ahol erre a tulajtól engedélyt kaptál. Nemhivatalosan viszont elhagyatott részeken... Olyan földutakat, és helyeket keress, ahol nem jár szinte senki.

12évesen volt, hogy elkapott a rendőr egy kis falú földútján, le lettem cseszerintve, de aztán mondta, hogy legyek nagyon óvatos, majd utamra engedett. Többi ismerős is nagyjából így járt. A nagyobb forgalmú aszfalt utakat mindenáron kerüld, ott már nem lesznek veled ilyen kedvesek.

2017. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és bocs, még egy fontos dolog eszembe jutott. Bukósisakot mindenképp hordj, de én nagyon erőteljesen ajánlom, hogy legyen egy motoros dzsekid, és legalább egy térdvédőd is. Tudom, hogy falukban a fiataloknál ez nem divat, de ez nem divat kérdése.
2017. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!