Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rádudáltok a biciklisre...

Rádudáltok a biciklisre autóval ahol van bicikliút de ennek ellenére az úton megy?

Figyelt kérdés
2017. jún. 20. 21:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%

Igen.

Engem is - igaz sok évvel ezelőtt - a békéscsabai rendőrök szó szerint elzavartak az útról fel a kerékpár útra.

2017. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%

Helyzet függő részemről: ha nem zavar a haladásomban, akkor elmegyek mellette nem dudálok rá, azonban ha akadályoz úgy, hogy ki van neki jelölve az út, lehet fontolóra venném...

Egyébként engem sokkal jobban zavarnak a kórosan lassan hajtó sofőrök, vagy akik előzéskor rágyorsítanak, esetleg a sávomban jönnek stb

2017. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 szántóvető ***** válasza:
20%
miért mit gondoltál mi fog történni?legközelebb állj meg,szállj ki és szaladj utána kiabálva akár 1-2 Km-en keresztül.
2017. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok rendőr, nem az én feladatom betartatni vele a szabályokat. Feltéve, hogy nem csinál veszélyes dolgot.
2017. jún. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%

Én nem. Nem csak azért mert tilos, s én nem vagyok önkéntes rendőr, hanem mert sokat tanultam és tapasztaltam osztrák és német autósoktól, akik soha nem tesznek ilyent.

A rovat közlekedésbiztonság. Szerinted biztonságos a frászt hozni a kétkezesre? Szerintem nem.

És azt tudod, hogy lakott területen kívül, ha a kerékpárút nem a menetirány szerinti jobb oldalon van, a bringás NEM köteles ott menni?

2017. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
68%
Én néha rá szoktam dudálni, főleg olyan utakon ahol teherkocsik is mennek ,azok meg csak úgy tudják kikerülni hogy a másik sávba átmennek,ha éppen nem jön semmi,addig meg mehetnek mögöttük 15-el. Szóval egy ilyen gyökérarcú leblokkol egy egész útszakaszt.
2017. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem ezernyi oka lehet egy bringásnak arra, hogy ne a bringautat használja. Lehet, hogy a virslikerekű országútija nm bírja a lerohadt, 20 éve fagyökerek által fwlnyomott viacolor burkolatú bringautat. Lehet, hogy a bringát csak fotón látott mérnökök cikkcakban vezetik a bicikliutat hol az egyik, hol a másik oldalon, aztán kétszer annyi idő végigtekerni azon, mint az úttesten. Lehet, hogy sok a gyalogos a bringaúton és veszélyesebb köztük haladni, mint az úttesten.


Analóg módon mondjuk egy furgonost sem küldök el a kůrva anyjába, ha rááll a járdára vagy a bringaútra, mert még nem latom, de majd 10 perc múlva lehet, hogy egy 70 kilós kanapét kell majd a közeli ajtón bevinnie.

2017. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

nem dudálok rá, de feltart akkor bosszantónak tartom, hogy nem kerékpárúton megy.


Ennél már csak az bosszant jobban, ha busszal megyek és kerékpáros az egész buszt feltartja. Nem tudna arrébb állni a keresztutcánál, hogy elengedje a buszt, helyette teker 20.

2017. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Csak külterületen mert ott azért tényleg veszélyes biciklizni miközben 100-al húznak el mellettük a kocsik...
2017. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%

Nem én nem ijesztegetem mert még elém bittyózik.


Elsurranok mellette olyan 12x -el.

2017. jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!