Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma 2x2 sávos uton kapaszkodóró...

Ma 2x2 sávos uton kapaszkodóról a szélső sávba soroltam, mögöttem kb 250-300 méterre egy kamion, más sehol. Lassan gyorsult az autó, a kamion utólért, be kellett mennie a belső sávba. Szerintetek indokolt volt a dudálása?

Figyelt kérdés
. Mivel a kapaszkodósávra csak éles jobb kanyar után tudok ráfordulni lassan vettem be. Tényeg lassan gyorsultam fel, el is fogyott a kapaszkodó. A kamionos láthatta legalább 500 méterről, hogy ott leszek. közelünkben sehol senki. nekem kellett volna bemenni a belső sávba? ti ilyenkor be szoktatok menni? nem túlzás kicsit a dudálás egy sávváltás miatt? ismétlem nem váratlanul rántottam a kormányt elé. messziről látott kapaszkodni és a szélső sávban is.
2017. jún. 21. 00:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
előzési tilalommsal tisztában vagyok. de várom a véleményeteket, tanulni sose késő.
2017. jún. 21. 00:31
 2/17 anonim ***** válasza:
40%

Biciklivel voltál? Hogy tudsz személyautóval lassabban gyorsulni felfelé, mint egy kamion? :D


Az sem mindegy milyen 2x2 sávos út. Ha autóút és látja a yard hogy a belsőben van, akkor egy X ezer Ft + 6 pont tilosban előzésért.

2017. jún. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

elnyűtt céges autó :D

megyeszékhely melletti elkerülő. nem autóút/pálya

2017. jún. 21. 00:36
 4/17 anonim ***** válasza:

Rád dudált, mert baleset veszélyes helyzet volt.

Lépj túl az eseten, de vond le a tanulságokat.

A kamionos arra számított, hogy a személyautó gyorsabb lesz, elhúz előle, amikor látta, hogy nem, bement a belsőbe...

Nem lett volna jobb megoldás, ha te mész a belsőbe csiga tempóval, sőt, ha jön egy gyors autó, még nagyobb bajba kerülhetsz.

2017. jún. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Most 250 vagy 500 méterre volt tőled?
2017. jún. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#2: a kamionnak nem kellett gyorsulni.

Szerintem az egyik legalapvetőbb íratlan szabály, hogy a felhajtót segítsük a besorolásban, alapesetben sávváltással, ha kell akkor lassítással is. Ha beszorul a gyorsítósáv végére valaki, az nagyon veszélyes. Ugye nem autópályán nincs ott a leállósáv a gyorsító után, meg kell állnia...

2017. jún. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Paraszt volt a kamionos, ennyi, kár is ezt ragozni. Ha nem kellett hirtelen fèkeznie vagy elrámtania a kormányt miattad, akkor műfelháborodás az egész.
2017. jún. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Beviz Elek ***** válasza:
0%

A kamionos nem igazán előzhetne, mivel kapaszkodósáv volt gondolom dombon felfelé csapattátok. Azon gondolkodtál hogy ha bármilyen okból a kamionos le kell fékezzen, akkor fél év mire azzal a pár tonnával feljut a domb tetejére? Jah, nem mellesleg alacsony tempóval kell majd besoroljon a másik sávba.

Most megúszta, de gondolom azért dudált hogy ne legyél ilyen szerencsétlen weekend driver.

Ne alapjáraton nyöszörögj fel, hanem taposs oda és pörgesd kicsit a motort, jobban fog gyorsulni a kocsi. Az enyém is régi (20 éves), van benne alapjáraton egy csomó plusz súly, de dombon felfelé, benzinkútról kihajtva már előzök.

2017. jún. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Talán nem volt fék a kamionon,hogy nem tudta megvárni még felérsz? Szerintem nem halt volna bele a sofőr 3 perc miatt.
2017. jún. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Én nem tudom elképzelni a szituációt, még a kispolszkim is legyorsul egy emelkedőn felfelé száguldó kamiont, ha visszakapcsolok.


A kamionsofőr szerintem azt hitte, a kérdező egy paraszt geczi aki meg akarja szopatni.

2017. jún. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!