Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma 2x2 sávos uton kapaszkodóró...

Ma 2x2 sávos uton kapaszkodóról a szélső sávba soroltam, mögöttem kb 250-300 méterre egy kamion, más sehol. Lassan gyorsult az autó, a kamion utólért, be kellett mennie a belső sávba. Szerintetek indokolt volt a dudálása?

Figyelt kérdés
. Mivel a kapaszkodósávra csak éles jobb kanyar után tudok ráfordulni lassan vettem be. Tényeg lassan gyorsultam fel, el is fogyott a kapaszkodó. A kamionos láthatta legalább 500 méterről, hogy ott leszek. közelünkben sehol senki. nekem kellett volna bemenni a belső sávba? ti ilyenkor be szoktatok menni? nem túlzás kicsit a dudálás egy sávváltás miatt? ismétlem nem váratlanul rántottam a kormányt elé. messziről látott kapaszkodni és a szélső sávban is.
2017. jún. 21. 00:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%

Olyan nincs, hogy egy 500 méterre lévő kamion utólér.

Van két kezelőszerv (gázpedál, váltó), meg egy műszer (fordulatszámmérő):

A váltó kettesben van. Gázpedál: finoman ráhelyezed a lábad, és lenyomod. A szőnyegig. Ott is tartod. Nézed a fordulatszámmérőt, piros előtt kicsivel felkapcsolsz. Besololsz, a kamion pedig szépen lassan tűnik el a tükörben.

Mert ugye nem 200-nél, meg 2500-nál kapcsolunk fel gyorsítás közben.


Ha csak nem egy cementeszsákokkal megrakott Barkas vagy Zuk a cégautód, bármilyen más járművel be lehet sorolni egy kamion elé.

2017. jún. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A kamionos egy tapló paraszt volt, ennyi a történet, ne foglalkozz vele. A kapaszkodó sáv lassú autóknak van, a tiéd ezek szerint az volt, mégis hol kellett volna menned?
2017. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
A fas*t volt paraszt, a kérdező volt a hülye. Még egy 26 lovas Trabanttal is letudsz sprintelni egy kamiont komolyabb emelkedőn, ha visszaváltasz rendesen. Gondolom a kérdező az a fajta, aki 5-ösből nem váltana vissza az istenért sem. A kamionos pedig ha elveszi a gázt, a 40 tonnával elfogy a lendülete, akkár állóra is lelassulhat, nagyon nehezen bírják az ilyen emelkedőket. Meg kell érteni. Szóval biztos, hogy nem lehetett olyan szar az autód, hogy ne bírja felvenni a versenyt egy kamionnal.
2017. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha gyorsabb a kamion mint az előtte haladó, akkor előzzön. Ha egy lovaskocsi áll be a f..szfej elé, akkor is villog, dudál meg replikázik, ahelyett, hogy csinálná amit kell és előzik?
2017. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
21%
Azzal ugye nem vagy tisztában, hogy ott nem "előzikhet" a kamion?
2017. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
megfigyeltem hogy a gyökér autósok kifordulnak eléd, vagy kijönnek elég, de olyan rohadt nyugisan gyorsulnak mintha a pirosnál indulnának el ... olyankor én is rádudálok, mert egy paraszt, és amúgy meg egy 400 lovas kamion 25 tonnával mire felgyorsul megint az vagy 5 perc ...
2017. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem. Kapaszkodóról a szélső sávba soroltál?


Tehát van egy kapaszkodósáv az emelkedőn, de van egy még szélsőbb is? Én még ilyet nem láttam.


"a kapaszkodósávra csak éles jobb kanyar után tudok ráfordulni" - honnan? Egy mellékútról hajtottál rá a főútra? Csak azért, mert akkor az ott érkezőknek elsőbbsége van.


Fordítsuk le magyarra: kiszédültél a kamion elé, amely egy emelkedőn nyöszörgött felfelé, nem toltad neki eléggé, meg viharvert is a tragacsod. A pilóta nem akart belassulni a kaptatón azért mert sügér voltál, ezért ráfeküdt a dudára, és a belső sávban kikerült.


"messziről látott kapaszkodni és a szélső sávban is."


Azért dudált, messziről látta, hogy mennyire "hycomat" vagy, kikerült, közben a duda nyelvén adta értésedre, hogy szívjál már vákuumot mert elé szédültél.

2017. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!