Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Honnan tudom, hogy melyik...

Honnan tudom, hogy melyik vonatra kell felszállnom?

Figyelt kérdés
Megyek Pestre jövőhéten, de nem tudom mi lesz, ha több vonat áll ott, akkor melyikre kell felszálljak. Van valami jelzés?

2017. jún. 28. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ez most nem komoly kèrdès? Vagy ha igen, akkor max 10 èves lehetsz.


Vasùtàllomàson ki van ìrva a menetrend, melyik vágànyròl hova megy a vonat. De bemondja a hangosbemondò is. Aztán a vonatra is rà van ìrva a szàma, ès hogy hova megy. Aztàn ha vègkèpp ìgy sem tudod mi merre, akkor ott van az infòrmàciòs nèni/bàcsi, megkèrdezed.

2017. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Minden vonatra rá van írva, hogy hová megy. Nem mindenhol szembetűnő, de ahol nincs a vonaton kijekző, ott minimum a legelső és leghátsó kocsik ajtaján vagy amellett van egy kis laminált tábla, rajta a vonat úti céljával.

2. A nagyobb állomásokon az állomás csarnokában van összegző kijelző az összes aktuálisan induló vonat indulási vágányainak számával és a peronokon is van kijelző, ami mutatja a vonat célállomását, viszonylatjelzését, vonatnemét, indulási idejét. Egy dologra figyelj: ne keverd az érkező vonatokkal az indulókat.

3. Kisebb helyeken van, hogy csak összegző kijelző van és statiikus táblák, felfestesek mutatják a vágány számát.

4. Más helyeken pedig festett, akasztós táblán összegzik sz indulásokat.

5. A vasutasok segítenek az eligazodásban.

2017. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!