Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megállni tilos táblánál...

Megállni tilos táblánál megállhatok az út mellet, úgy hogy nem vagyok rajta az úton és nem akadályozom így a forgalmat?

Figyelt kérdés
lakott területen belül adott egy főútvonal. kivan rakva a megállni tilos tábla. Az út jobb oldalán van egy folytonos egyenes vonal, olyan mint egy záróvonal ami az út szélét jelzi. És ez a vonal és az út padka között van annyi aszfaltozott rész ahol egy autó megtud állni úgy hogy ne zavarja a forgalmat. Itt meglehet állni? Vagy ha felmegyek a mind a négy kerékkel a padkára és ott állok meg? ott nincsen járda meg semmi csak kavicsos rész. Melyik szabályos?

#megállintilos
2017. júl. 2. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
én mindig így parkolok. sztem szabályos, persze attól függ, mi aza, amit elfoglalsz, de ha nem járda, ahova félreállsz., akkor oké sztem.
2017. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Nem
2017. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem. A tábla csak az úttesten várakozást tiltja. Szóval a tábla niatt nem lenne gond. Kiegészítő tábla kiterjesztheti a tiltást a patkára is.

Itt az útburkolati jel miatt nem szabályos.

2017. júl. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem állhatsz meg így(sem)
2017. júl. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor az út szélét jelző vonalat nem léphetem át?
2017. júl. 2. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha az folyamatos vonal, akkor nem.
2017. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

A KRESZ meghatározása szerint az, leállósáv.

„Leállósáv: az útnak az úttesttel azonos szintben levő, attól útburkolati jellel elválasztott és útburkolattal ellátott része.”

Nem útpadka, mert „Útpadka: az útnak az úttest mellett levő, útburkolattal el nem látott része.”

• A kérdező szerint szilárd burkolatú és az úttest szélét jelző vonal választja el az úttesttől, azaz leállósáv.



• A KRESZ a megállást és várakozást, leállósáv estén, csak autópályán és autóúton tiltja, illetve korlátozza.



„A megállási és a várakozási tilalmat, valamint a várakozóhelyet jelző táblát az úttest mellett, menetirány szerint a jobb és a bal oldalon egyaránt elhelyezhetik. E jelzőtáblák hatálya az úttestnek arra az oldalára terjed ki, amelyik mellett azokat elhelyezték.”

• Tehát, a tábla hatálya csak az úttestre vonatkozik; a leállósávra nem.


• Az úttest szélét jelző vonal nem záróvonal, az nem csak érinthető, hanem át is szabad rajta hajtani. (Lakott területen kívüli főútvonal esetén eleve tiltja a KRESZ az úttesten való várakozást. És, a főútvonalakon, jellemzően, fel van festve a szegélyvonal, mert az úttest szélessége meg szokta haladni a 7 m-t, ráadásul párhuzamos közlekedésre is alkalmas szokott lenni.)


Vagyis, szabad az út melletti leállósávon megállni, várakozni.

2017. júl. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

sztem is az utolsónak van igaza. nem minden folyamatos vonal záróvonal ...

úgyhogy sztem is, de igen, leállhatsz, kivéve autóút és autópálya (ott is attól függ)

2017. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!