Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg nem lehet 2 méternél...

Tényleg nem lehet 2 méternél szélesebb autóval a belső sávban közlekedni autópályán?

Figyelt kérdés
autópálya, közlekedés, németország

2017. júl. 9. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Mondd, te magadtól vagy ennyire egyszerű, vagy segít valaki?


Elolvastad azt a cikket, ami miatt most bepánikoltál, vagy csak kiragadtál belőle három szót?

2017. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az baj hogy nem a teljes cikket másoltam be ide?
2017. júl. 9. 18:06
 3/10 Beviz Elek ***** válasza:

Ne legyél ennyire buta, olvasd el a teljes cikket!

Terelésnél (tudod, amikor dolgoznak a pályán) keskenyebb a belső sáv és sokszor 2,0-s tábla van kirakva, tehát 2 méternél szélesebb kocsi nem mehet ott. De lényeges, hogy ezt tábla jelzi és terelésnél szokott lenni (sárga vonal van az úton fehér helyett)

2017. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Úgy van a dolog, hogy szokott lenni kint egy tábla, hogy 2,0 vagy 2,1 méter szélességű korlátozás van a belső sávban. Aztán mint kiderült, a legtöbb autó szélesebb, mint 2 méter. Kicsit érdekes a dolog, mert én is az ilyen szűkítéseknél a belsőben szoktam döngetni az A6-ossal, ami jó széles autó, de kamiont már én sem merek előzni vele, mert tényleg necces, néha ki is húzódok a külsőbe, mert van aki bátrabb. Viszont hogy ezért büntetnek is, az furcsa volt számomra.

A kedvenceim amúgy az osztrákok, ott tavaly még találkoztam olyan szűkítéssel, ahol a belső sáv egy alig 2,2 méter széles kis útsáv volt, mindkét oldalon betonfallal. Úgy f0stam mint állat, mikor odakeveredtem, mert egy 12 km-es szakaszt fogtam ki. Az idén már ilyennel nem találkoztam, szerintem rájöttek, hogy mekkora kreténség.

2017. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

> A kérdező kommentje:

> Az baj hogy nem a teljes cikket másoltam be ide?


Nem, az nem baj - bár belinkelhetted volna azok kedvéért, akik nem értik, miről van szó.


A baj az, hogy kihagytál a kérdésedből néhány apróságot:

- Németország

- útépítés, terelés

- közlekedési tábla által jelzett szélesség-korlátozás

2017. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:
Na igen... a legnagyobb baj, hogy az anyanyelveden íródott szöveget nem érted.
2017. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az baj hogy nem a teljes cikket másoltam be ide?"

Az a baj, hogy buta vagy :D

2017. júl. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szélesség nincs megadva a forgalmiba és az egyszeri úrvezetőnek nem kell tudnia cm-re mekkora az ő kocsija, és szerintem 100ból 99 ember nem is tudná megmondani ezt az adatot. Tehát ezért nem is büntethetnek. A rendőr nem fog mérőszalaggal a kezében megállítgatni embereket, másrészt ha a terelésig eljött valaki a pályán, akkor hová forduljon már vissza? Mellesleg ha csak pár centi híjja van akkor be kell hajtani a tükröt és már nyert az ember 30 centit.
2017. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A németek mégis megbüntették az autóst.
2017. júl. 10. 15:52
 10/10 anonim ***** válasza:

"A szélesség nincs megadva a forgalmiba és az egyszeri úrvezetőnek nem kell tudnia cm-re mekkora az ő kocsija"

De bizony, pont azért, mert létezik szélességbeli korlátozás.


"és szerintem 100ból 99 ember nem is tudná megmondani ezt az adatot."

Ez lehet...


"Tehát ezért nem is büntethetnek."

De. Attól, hogy te nem ismered a járműved méreteit, még nem vagy felmentve a méretbeli korlátozások alól.


"A rendőr nem fog mérőszalaggal a kezében megállítgatni embereket"

Ha olvastad volna a cikket, akkor tudnád, hogy de.


"másrészt ha a terelésig eljött valaki a pályán, akkor hová forduljon már vissza?"

Nem visszafordulni kell, hanem kisorolni a külső sávba, amire nem vonatkozik a korlátozás.


"Mellesleg ha csak pár centi híjja van akkor be kell hajtani a tükröt és már nyert az ember 30 centit."

Azért annyit talán nem... :)


Itt üt ki, hogy mennyire be kellett volna linkelni a cikket. Most a kedvedért megteszem, tessék, olvasgass:


[link]

2017. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!