Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyorsítósáv kihagyását nézi a...

Gyorsítósáv kihagyását nézi a szupertraffipax? Vagy jár e érte büntetés?

Figyelt kérdés
Hajnali 2kor voltam Gyöngyösön és nem volt senki az úton, ráadásul a sávok szana szét vannak kopva tehát alig látni. A gyorsítósáv nagyon rövid és le is kanyarodik a végén. Jöttem ki a kereszteződésből és egy indexel rákanyarodtam a külső forgalmi sávra a gyorsítósáv igénybevétele nélkül. Egyik haverom mondta hogy van ott kamera . Ezért van büntetés? Ha van mennyire számíthatok?

2017. júl. 15. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsítósáv miatt nem hiszem, hogy lenen bünti. Záróvonalért esetleg, de úgy tudom azt se nézik vele, főleg nem este. Többen írták már, hogy záróvonal miatt nem kaptak semmit.
2017. júl. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
így van, mindenki azt mondja, hogy csak sebességet mérnek, de szerintem sem lenne szabálytalan, főleg ha te vagy egyedül az úton.
2017. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vígaszokat! :D most lett meg a jogsim 17 vagyok, dolgozok, saját pénzből élek tehát nem esne jól egy bünti ilyen butaságért:/
2017. júl. 15. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nem vagyok egy nagyon rendpárti valaki, de a záróvonalat nem átlépni még hajnal 2-kor sem fáj. Kamera ide vagy oda, csámpázhat ott valami kivilágítatlan barom vagy jöhet 140-nel városban egy önjelölt Schumacher, aztán kész is a baj.
2017. júl. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem léptem át záróvonalat, csak kihagytam a gyorsítósávot. (Több 100 méterre láttam hogy nincs az úton senki)
2017. júl. 15. 23:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kapsz büntetést, ne fossál már.


(Amúgy melyik szabály is tiltja, hogy előbb átsorolj a gyorsítósávból?)

2017. júl. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a gyorsítósávot nem kötelező használni, az csak egy lehetőség.

Azért van ott, hogy fel tudj gyorsulni kellően, mielőtt besorolsz a forgalomba. De ha te vagy egyedül a forgalom, akkor - ha nem lépsz záróvonalat - 1 km/h sebességgel, azonnal is behajthatsz a forgalmi sávba.


Lehet, hogy erről az 5 m-es záróvonalról van szó?

[link]

Kizárt, hogy ezt fél kilométerről le tudja fényképezni a traffipax, akármilyen szuper.

2017. júl. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen erről van szó. Itt jöttem át akkor valószínű hogy beleértem a záróba mert nem élesen vettem a kanyart, de nem hiszem hogy 5méterig tartott a kanyarodásom.
2017. júl. 16. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!