Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lett újabban divat a...

Miért lett újabban divat a helyzetjelző + első ködlámpa használata nappali menetfényként?

Figyelt kérdés

Tehát ne essen félreértés, nem akarok ingerelni senkit, csupán a véleményekre, és meglátásokra vagyok kíváncsi a többi autóstól! Amennyiben nem látták el a járművet nappali menetfénnyel, akkor nem érdemesebb lenne egyet utólag beszerelni avagy használni a tompított fényt?

Biztosan nem nézem félre, mivel a jármű hátsó helyzetjelzője világít, ahogy az is megtévesztő lehet, hogy például a Skodáknál vagy éppen egyes koreai modelleknél az első ködlámpa mellé szerelik a menetfényt.

Nem vagyok ködlámpa ellenes, kiváló találmány, használom amikor kell és szükségét érzem a látási viszonyoknak megfelelően elől-hátul egyaránt ésszerűen.

Végső soron más is tapasztalta már ezt a jelenséget?

Köszönöm a válaszokat! :)



2017. júl. 19. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert menőnek tartják és azt hiszik a nappali menetfény az egyenlő a ködlámpával is vagy azzal helyettesítik. Csak épp a kettő fényereje marhára nem azonos.

Akinek nincs annak ott a tompított, azt is bőven észrevenni, a többi már csak magamutogatás.

2017. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyet értek!
2017. júl. 19. 17:27
 3/6 Beviz Elek ***** válasza:
54%
Mert tetszik hogy világít odalent valami. Én ideiglenesen átalakítottam az első ködlámmpát menetfénynekz hiszen kis ködben nincs rá szükség, nagyban meg nem ér semmit, de már úton az upgrade
2017. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én autómban gyárilag van a ködlámpa házába beépítve a nappali menetfény. Két külön izzó, két különböző fényerősség. Lehet, ha az én autómon látod a nappali menetfényt, azt gondolod róla, hogy a ködlámpám világít. Pedig nem.
2017. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 a második bekezdésben ezt leírtam, azzal nincs is semmi gond :)
2017. júl. 19. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Én az utólagos pimpelésre tippelek. Alapból nálam helyzetjelzőnél nem tudok első ködlámpát felkapcsolni. Ahhoz a 20 eves Toyotában kell a tompított is.

Van egy I10-es Hyundai a családban az is olyan, mint a 4-esé. Ködlámpának tűnik, de nem az. Helyzetjelző ilyenkor nincs.

Szoval csakis "optikai tuning". Ha szőrözősek vagyunk akkor mondjuk szabálytalan is...

2022. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!