Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lámpás kereszteződés. Mi a...

Lámpás kereszteződés. Mi a teendőm ilyen helyzetben? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az olyan jelzőlámpánál, amelynél a helyzetjelző vonal és a lámpa között nagyobb távolság van, csak azt szükséges néznem, hogy a vonalnál zöld - e a jelzés? Mi van, ha közben pirosra vált a lámpa, de én már elhagytam a vonalat? Ilyenkor ugyanúgy meg kell állnom, vagy még a vonal számít és ilyenkor mehetek?

2017. márc. 10. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A vonalnál kell megállnod.

Azért nem a lámpával van egy vonalban, mert nagyobb hely kell a kanyarodó járműveknek.

Pl. buszok nem tudnak úgy kanyarodni, ahogyan pl a szabály elvárná egy személykocsitól.

Ha a lámpánál állnál meg, akkor nem férne el melletted.

Olyan helyek is vannak, ahol a lámpákat a kereszteződés után helyezték el. Értelemszerűen ott sem annak közepén kell megállnod.

Ha már a vonalon túlmentél, akkor haladéktalan el kell hagynod a kereszteződést.

2017. márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a gyakorlatban nincs ilyen, hogy "Mi van, ha közben pirosra vált a lámpa".

Ugyanis van olyan is a lámpákon, hogy sárga. Nem véletlenül.


Ha a sárga megjelenésekor a megállás helyét jelző vonal féktávon kívül van, akkor megállsz előtte, ha féktávon belül van, akkor minél hamarabb áthajtasz a kereszteződésen.

2017. márc. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is így tudtam. Volt egy balesetem, számomra ismeretlen helyen mentem és a vonalnál zöld volt a lámpa, mentem tovább, ahogy kell és már elhagytam a kereszteződést egy kicsivel, amikor elérte a kocsim hátulját egy autó, aki balról kanyarodott és én kisodródtam. Szerencsére nem jött semmi. Friss jogsis vagyok és nagyon megijedtem, a másik fél pedig mondta, hogy átjöttem a piroson, neki zöld volt. A helyszínelő rendőr kérdezte, hogyan történt és mondtam, hogy zöld volt a lámpa, de valahogy az jött ki, hogy akkor túl korán megnyugodtam, hogy zöld a lámpa és utána már nem néztem rá. Elismertem a felelősségemet, de most visszanéztem google maps - en és a vonalnál néztem rá kb., szóval utána nem követtem el hibát, csak megzavart, hogy ekkora volt a távolság. És nem értem, hogyan jöhetett belém. Lehet, hülye voltam, hogy elismertem, de amúgy meg szakértőt hívtak volna, hogy melyik lámpa mit mutatott stb, de annyira meg mégsem voltam benne akkor ott biztos, hogy mikor néztem rá a lámpára. Szerencsére nem sérült meg senki. Elvileg pénzbírság, de nem is ez érdekel, hanem, hogy nem tudom, kinek volt igaza. Térfigyelő kamerát nem lehet visszanézetni? Vagy mondjuk most már sokat úgysem tudok tenni, csak mégis....
2017. márc. 11. 00:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy helyszínt tudnál mutatni?
2017. márc. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

[link]


Belső sávban mentem.

2017. márc. 11. 00:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez nagyon különös. Ugye elvileg 3 mp-nek kéne lennie a sárgának. A vonaltól meg kb. 15-20 méter a kereszteződés vége.

Ha tehát pl. 36-tal mész, akkor 1,5-2 mp alatt áthaladsz a kereszteződésen. És ugye neki is kéne 1-2 mp míg odaér.

Szóval szerintem ezek lehetnek:

a) a vonalnál már bőven sárga volt, vagy ha tényleg zöld volt, akkor tetűlassan mentél.

b) a csávó átment a piros-sárgán és aztán látta, hogy kezdő vagy és rádkente.

c) rosszul működik a lámpa.

2017. márc. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát itt valami nagyon nem stimmel. Ekkora távolság nagyon sok lámpánál van a megállás helyét jelző vonal és a kereszteződés között. Ahhoz baromi lassan kell menni, hogy a sárga jelzés kezdete és a kiürítési idő letelte után itt csattanás legyen. Látok rá esélyt, hogy a másik fél nagy sebességgel és piros-sárgára érkezett.
2017. márc. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az is lehet,amint a làmpa sàrgàra vàltott, màr ment is a màsik, esetleg mozgàsban volt, így gyorsabban odaérhet mintha àllóhelyzetből indul.

Szombathelyen, nem szabad sàrgànàl indulni, mert még vannak a kereszteződésben.

2017. márc. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6. válaszoló nagyon jól összefoglalta, a vagy b variáció lehet. Egyébként egyszer nézel fel a lámpára ami előtted van? Mi van ha 100 méterről már látszik és mész 30cal, amit akkor mutat azt veszed alapul az áthaladásnál?

Én arra tippelnék, hogy bőven a lámpa előtt nézted meg, hogy zöld, aztán 30 km/h körül vászorogtál át a kereszteződésen már bőven pirosban. Mondjuk még így is kérdés, hogyan jöhetett belőd annyira, hogy kipördülj. Mert akkor nem álló helyből indult, hanem jó eséllyel lendületből jött. Akkor viszont te már bőven piroson mentél át.

2017. márc. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és a külső sávban haladó mit tanúzott?
2017. márc. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!