Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azt tiltja a KRESZ hogy...

Azt tiltja a KRESZ hogy kerékpárosok fülhallgatóval halgassanak zenét utazás közben?

Figyelt kérdés
2017. júl. 22. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kresz az nem. A józanész már inkább.De ha nincs életösztönöd vagy esetleg minden vágyad hogy egy kamion orrdísze légy..
2017. júl. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem,de ha donor jelölt akarsz lenni hallgasd csak a zenét.
2017. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

mint hetekkel ezelőtt láthattuk, a bringás boldogan kerekezett az úton, miközben a fülhallgatójában kedvenc zenéje szólt...aztán úgy döntött, hogy átmegy a kijelölt gyalogátkelőhelyen..le sem szállt a bringáról, csak úgy sitty-sutty át..


a szirénázó mentő pont telibe kapta..


ha a kresz nem is, de bizony a józan ész tiltaná..

2017. júl. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Alex Fly ***** válasza:
42%

Nem. Mint ahogy a kocsikból kihallatszó tuctucot sem.

Azért az utóbbi kisse veszélyesebb...

2017. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem tiltja. Kerékpáros is utazhat, s hallgathat közben zenét is. Csak amikor vezetsz, akkor ne tedd, mert megjárod.


Magyarázza el nekem valaki, miért a rendőrnek kell megfelelni, s nem saját és mások épségére figyeltek?


Egyébként, ha úgy vesszük, benne is van, meg nem is.

A Trabant szó pl. nem szerepel a rendeletben, de azért egy trabis sem jöhet ezzel.

Te fogsz pórul járni, nem a rendőr.

2017. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hallgass a józan eszedre, és inkább ne tedd! Ennek van ugyanis egy elég nagy veszélye, mégpedig hogy nem hallod a körülötted folyó dolgokat. Engem ez gyaloglás közben is zavart, mikor elkezdtem suliba menet zenét hallgatni már bőven több mint 10 éve, ezért is hagytam abba pár hét után a dolgot. Ha autóval megyek, akkor is azért annyira lehalkítom a rádiót, hogy halljam a körülöttem folyó dolgokat. A fülhallgató abból a szempontból rosszabb, hogy nem csak zenét csinál, de szűri is a környezeti zajokat, így elég kis eséllyel hallanál meg bármit is.
2017. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A KRESZ nem tiltja. Ha zenét akarsz halgatni akkor keresgess guglin olyan fülest ami beengedi a külső hangok egy részét, így hallod hogy jön a mentő vagy épp száguldozik valaki.
2017. júl. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A Tengerész ***** válasza:
Nem, de azért aki bringázás közben lesüketíti magát a külső hangoktól az elég nagy marha. MINDENKI aki részt vesz a közlekedésben rosszul teszi, ha így tesz. Engem mint bringást egy autó ütött el és amikor kérdeztem tőle, hogy "nem hallottad, hogy ordítok?"(merthogy nekem volt elsőbbségem és azt hittem meg is adja, de amikor már előtte voltam láttam, hogy nem fog fékezni és azért ordítottam) teljes nyugalommal válaszolta, hogy "szólt a zene". Országúton, autópályán még rendben van, de aki városi forgalomban kizárja a külső hangokat az potenciális áldozat/gázoló aszerint, hogy okozza, vagy elszenvedi a balesetet. Autóban városban sose rádióztam, legfeljebb a dugóban vánszorogva.
2017. júl. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tengerész:

Ez nem a zene önmagában...

Szimplán az hogy az emberek többsége nem képes odafigyelni vezetés közben a környezetére...

2017. júl. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Alex Fly ***** válasza:
25%
Azért ha a zenehallgató kerékpáros figyel a környezetére, akkor legalább annyit felfog a környezetébőlb mint egy hangszigetelt kasztniban ücsörgő autóvezető vagy egy zárt bukósisakban vezető motoros. A holtterek hiánya miatt pedig ő van előnyben.
2017. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!