Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kezdő vezetőknek tulajdonkép...

A kezdő vezetőknek tulajdonképpen miért olyan könnyű lefulladniuk?

Figyelt kérdés
Ugyebár ha valaki nem rúgja fel a kuplungot és ezzel együtt már elég magas a fordulatszám, akkor elvileg lehetetlen, hogy lefulladjon. A kuplung felengedése előtt miért nem bőgetik egy kicsit jobban a motort - ahelyett, hogy a fogáspont/gáz kettőssel bűvészkednének - és úgy indulnak el? Úgy elvileg lehetetlen lefulladni és sok kellemetlenségtől/szétdudálástól kímélhetik meg magukat.

2017. júl. 23. 09:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Látom, hogy még soha nem vezettél - ez ugyanis ÍGY nem müködik!
2017. júl. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Pedig igen. Egy éve van jogosítványom, de a benzines kocsinkkal még csak 2-3 alkalommal vezettem egy párszáz méteres szakaszon. xD

Ezért kérdezem, mert én valahányszor jobban felpörgettem, mindig éreztem, hogy így sosem fulladhatok le, mert megvan a kellő nyomaték.

2017. júl. 23. 09:26
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A te technikáddal gyorsabban kopik a kuplung.
2017. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi a te technikád?

Nagy gáznál leugrasz a kuplungról?

2017. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#4: Nem ugrok le, csak annyi, hogy már teljesen benyomott kuplung mellett is az elejétől kezdve egy kicsit nyomom a gázt (hogy végig legyen nyomaték) és majd csak ez után kezdem el csúsztatni a kuplungot. Vagy ez tényleg tönkre vágja a kuplungot és nem kerülhetem el a "fogáspont" tapogatózását?
2017. júl. 23. 11:45
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Fogáspontnál eleve nagy gáz, kuplungégetés.

Fogáspontnál gyors engedés, ekkor meg a szerkezet megy tönkre.

2017. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Beviz Elek ***** válasza:
88%
A kuplunggyilkos kioktatja a kezdőket :D Ez tetszik :D
2017. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A módszereddel az a baj, hogy így sosem fogod megtanulni normálisan használni a kuplungot.

Ennek több hátránya is van:

- 50-100 ezrenként kuplungcsere

- nagyobb üzemanyagfogyasztás

- parkolásnál nehézkesebb manőverezés

- a többi ember idiótának/szőke nőnek fog nézni téged.


Szóval a lefulladás egy szükséges rossz, ami ahhoz kell, hogy megtanulj kuplungolni.

2017. júl. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért, mert az oktató - nagyon helyesen - nem engedi, hogy bőgesse a motort. Ha te így indulsz el, akkor viccen kívül javaslom, hogy menj el egy autósiskolába és vegyél pár pótórát.
2017. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Te egy született zseni vagy kérdező. Ja nem.
2017. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!