Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha indulás után menet közben...

Ha indulás után menet közben kapcsolom be az övet akkor megbüntethetnek érte?

Figyelt kérdés
Sokan így szokták csinálni, hogy miután kijártak az udvarról kettesbe váltanak és csak akkor csatolják be az övet gyorsítás közben mert így praktikusabb. Ezért megbüntethetnek?

2017. júl. 27. 13:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
88%
Igen büntethető,de gondolom ezt mindenki tudja !
2017. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És elítélendő a módszer?
2017. júl. 27. 13:30
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem ezerszer egyszerűbb már elindulás elôtt becsatolni? Ha már mész és közben båszakodsz az övvel, eléd szaladhat egy öreganyó vagy egy részeg kisgyerek, vagy átsodródik egy hajó a te sávodba és pont nem tudsz reagàlni.
2017. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vezetés közben a vezetésre kell figyelni. Meg aztán egyesben is nekimehetnek az embernek, a fizika meg nem ismer olyat, hogy "épp be akartam csatolni az övet".
2017. júl. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem értem az ilyeneket. Én beülök, becsatolom az övet és csak utána indítom be a kocsit.
2017. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"csak akkor csatolják be az övet gyorsítás közben mert így praktikusabb"

Mi a praktikus abban, hogy egyik kézzel kormányzol, másik kézzel sebességet váltasz, harmadik kézzel a csatot fogod, negyedik kézzel meg az övet húzgálod, hogy beérjen?


Kollégám is ilyen félkegyelmű.

Mikor ő vezeti a céges kocsit, másodikba vált, olyankor kezd küzdeni az övvel, közben kormányozni persze nem tud, az út jobb és bal széle között csapong (szerencsére félreeső mellékutca), aztán általában végül megáll, és kinyomott kuplunggal beköti magát.

2017. júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, nekem nincs jogsim csak szoktam látni hogy sokan így csinálják és nekem praktikusabbnak tűnik ez a módszer. Ha álló helyzetben köti be az övet akkor az extra idő, így viszont már ennyival is előrébb tart. Ha balesetveszélyes lenne akkor miért nem volt még ebből baleset? Soha nem hallottam még ilyenről. Egyébként elítélendő a módszer?
2017. júl. 28. 16:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagyok bekötve és elindulok, az autó elkezd idegesítő hangon sipákolni. Ugyanez, ha utas nincs bekötve. Ezért mindig elindulás előtt bekötöm magam és az utasaim is.
2017. júl. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az újabb autók majd szép lassan megoldják ezt a problémát, mert minimum a vezető oldalon bekötetlen övre elkezdenek visítani indulás után (gyártója válogatja, van ahol az utasra is).
2017. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, mások is csinálják, és mást is csinálnak övbekötésen kívül. Vezetés közben telefonálnak, facebookolnak, borotválkoznak, sminkelnek. Ez mind-mind szabálysértő, és főleg veszélyes. Ez nem videojáték, hogy respawn után x másodpercig sebezhetetlen vagy, amint elindulsz, a saját és mások testi épségéért, életéért vagy felelős. Ha nem vagy képes ezzel megbirkózni, és elintézni mindent indulás előtt, ami a biztonságos közlekedéshez kell, akkor szállj buszra, ott nincs biztonsági öv, és a sofőr vállalja a felelősséget helyetted is.
2017. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!