Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Többsávos körforgalomnál csak...

Többsávos körforgalomnál csak akkor hajthatok be a külső sávon, ha azt az első kijáratnál elfogom hagyni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 4. 12:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom, hogy az első vagy a másodikon mégy ki. Kövezzetek meg, de én így is alkalmazom.
2017. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%
Ha nincs erre utaló útbukolati jel, vagy besorolást jelző tábla, nem vagy köteles kihajtani. Mehetsz körbe a külsőn, ameddig csak akarsz.
2017. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nincs semmi se felfestve. Én behajtottam a külső sávból a körforgalomba (a 3. Kijáraton távoztam), a belsőben ment egy autó. Majd egymás mellé értünk és rámdudált meg mutogatott, mivel, ahogy kiderült ő kiszeretett volna menni az én szemszövemből lévő első kijáraton. (nem indexelt)
2017. aug. 4. 12:58
 4/31 anonim ***** válasza:
27%
Így járt. :-)
2017. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon okos és roppant tájékozott ember lehet az a közlekedőtárs, ilyet sokat, és újra szárnyalna a karosszéria-lakatos ipar.... annyira nyomasztó, hogy vannak ilyen balgák. És még neki áll feljebb, nem ,hogy összehúzná magát. FÚJ!
2017. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
20%
Gyerekek, baromira logikátlan a külsőn tovább hajtani, mert pontosan ilyen konfliktusokat szül. Egyrészt belül üresen marad egy egész sáv, csökken a kapacitása a csomópontnak. Másrészt pedig nem tudnak besorolni azok, akik amúgy csak egy kijáratot mennének. És mint látod, a belsőből sem tudsz kisorolni, mert valami szerencsétlen pont a te tempódban köröz a külsőben melletted.
2017. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
38%

Nincs ilyen szabály, nyugodtan mehetsz a külsőben,sőt a jobbratartás miatt ott is kell menned,ha éppen nem előzöl ! Pont azért nem megyek a belsőbe soha ,mert nem tudok kisorolni onnan,nem látom rendesen az ív miatt a jobbról érkezőt.Idehaza meg csak apró körforgalmak vannak a két sáv semmi másra nem jó csak balesetveszély teremtésére.


Ha dudál mutogat valaki le kell szarni. Húzza rád a kocsit majd fizet a biztosító.

2017. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

# 6/7

Teljesen mindegy, belsőbol akkor sem hajtunk ki egyből.

Ugyanis ha valaki szabályosan csak egy kihajtot megy kívül, (köteles lenne kiengedni?

2017. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Siófokon több 2 sávos körforgalom van, ahol meg fel van festve, hol lehet kihajtani az adott sávból. Sőt tábla is jelzi, a körforgalom előtt.


AZt meg azért nem bírják rendesen használni. Mert záróvonalak vannak a körforgalomban...


De jártam már én is úgy, ahogy te, csak ott én dudáltam, hogy te hülye ne gyere nekem, én megyek tovább, te meg ne a belsőből akard elhagyni a körforgalmat...


Ne foglalkozz hülyékkel, tele van velük az út...

2017. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
35%

Nos kérdező, nem hibáztál semmit, szabályosan cselekedtél, DE ha a 3-ik kijáraton mész ki, akkor már illik bemenni a belső sávba. Nem azért mert kötelező (nem kötelező), de így illik, pont az ilyen malőrök miatt, ami veled is történt kérdező, és így tud a körforgalom hatékonyan "üzemelni".

Amúgy aki a belső sávban közlekedik a körforgalomban, ha el akarja hagyni a körforgalmat, akkor sávot kell váltson, hogy kimenjen a külsőbe, majd onnan elhagyja a körforgalmat. Tehát ha ő vált sávot, akkor el kell engedje a külső sávon haladókat. Csak azért írom le, mert ez sokaknak nem logikus, meg nem is tudnak róla, ezért kell nagyon figyelmesnek lenni körforgalmakban, mert nem tudni, hogy a melletted lévő tudja e, vagy sem hogy mi a helyzet. Ja, és körforgalomban nincs olyan, hogy jobbratartás...

2017. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!