Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autót szeretnénk húzatni. Mi...

Moncsi1234moncsii kérdése:

Autót szeretnénk húzatni. Mi most rá a mindenképpen kötelező rá a kreszszerint 2017ben?

Figyelt kérdés
Lényeg,hogy vettünk donornak 1 balesetes autót. Doronak. De haza szeretnénk húzatni/vontatni egy másik személyautóval. Rendőrség szerint (2t hívtunk) nem lehet eldönteni. Egyik azt mondja kirobbant szélvédőkkel nem lehet a másik szerint gond nélkül. Illetve érdekelne,hogy mi kell még hozzá,hogy a lehető legszabályosabban közlekedhessünk. Háromszög és társaira gondolok.

2017. aug. 4. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Van rajta műszaki?, mert ha nincs, csak platón szállítva.
2017. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne a rendőrséget hívd, hanem az okmányirodát (kormányhivatalt).

Kérdezd meg, hogy mik kellenek az útvonalengedély kiadásához, és azokat a dolgokat szerezd be.


A KRESZ-ben olvasd el az 57. paragrafust.

[link]


Külön felhívnám a figyelmedet az utolsó részre: az irányjelzőt használni kell.

Vagyis, nem szabad vészvillogót kitenni, mert akkor irányjelzést nem tudsz adni.

Egyszer én is majdnem belementem egy ilyen kérődző jószág által vezetett vontatott kocsiba, mert vészvillogózott, de a búrára sütő vakító nap meg a fölöttébb poros indexbúra miatt csak a jobb oldali indexet láttam villogni, és meg akartam előzni. Aztán mikor már mellette voltam, akkor derült ki, hogy a vontató autón meg a bal oldali index villog... Ráfeküdtem a dudára, így megállt, mielőtt rám húzta volna a másikat, de még ő volt felháborodva.

2017. aug. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!