Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a videóról?


2017. aug. 5. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A közlekedés résztvevőinek mindent el kell követni a baleset elkerüléséért. Nekem úgy tűnik, itt nem történt ez meg a biciklista részéről, van egy olyan érzésem, még örült is, hogy végigkarcolta a kocsit. Az ilyenek utazzanak inkább busszal!
2017. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

én is egyetértek. amióta egyre jobban elterjednek az ilyen sportkamerák, egyre több önjelölt rendőrkerékpáros van, akik direkt keresik a veszélyes szituációkat, hogy aztán mehessen fel fröcsögni jútubbra, hogy "a hülye majdnem elütött".


nyilván tényleg neki volt elsőbbsége, de ennyi erővel én meg elütöm a zebrán áttekerő bicajosokat, aztán meg lengetem a videófelvételt, hogy "kit érdekel, hogy meghalt, nekem volt elsőbbségem"...


az a baj a kreszoktatással is, hogy lexikális az egész, és sokan úgy is tartják be.

nincs az, hogy én most mérlegelnék, hogy legyek szabályos, ezáltal okozzak balesetet/balesetveszélyes szituációt, vagy kerüljem el egy kihágással...

2017. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
hozzáteszem egyetlen videót sem láttam még, ahol azt teszik az ilyen kerékpárosok közzé, amikor épp ők okoznak veszélyes szituációt egy elhibázott manőverrel...mindig csak akkor mennek fel a videók, amikor ők a sértettek...
2017. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Simán látható a kanyarodó gépkocsi. Lassan is jön. A biciklis meg véletlen sem lassít, ellenkezőleg, út-

kereszteződés előtt "előz"? A kamerából viszont nem

látható, hogy szemben jön-e valaki a kerékpárúton.

És ha ott jön mondjuk egy babakocsis anyuka? (mert

épp kerékpárúton akarja tolni a kocsit, mert hát a

gyalogosok közül sem ismeri mindenki a kreszt) akkor

kórházba juttatja a babát, mert telibeveri a kocsit?


Figyelni, figyelni, mindig, mindenkire a közlekedésben.

A balesetek résztvevőinek legalább 50%-a mindig vétlen,

viszont ha figyelmesebbek lennének, több baleset lenne

elkerülhető!

2017. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól cselekedett a sportkerékpáros: óvatosság helyett előzés, belehúzás, veszélyeztetés, szóval rossz lépés volt.
2017. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lettem vna az autóba még szájba is vertem vna a bringást. A néni lassan ment, látta az első bicajost. Ez a gyökér meg ment mint az állat, lassítás körültekintés nélkül. Látszik, hogy nem a néni a hunyó. Tipikus ki ha én nem kerékpáros. Útálom az ilyeneket!
2017. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

És az a legjobb, hogy ilyenkor a biciklisek végigócsárolják a fél YT-ot komment formájában mekkora r hadékok az autósok, ők meg mennyire jól közlekednek.

Ki lehet próbálni, beírni egy hasonló videó alá ami alatt több komment is van, szétszednek darabokra, hogy márpedig nekik van igazuk.... Ó, hát hogyne.

2017. aug. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alex Fly ***** válasza:
37%

Az eset egyértelmű: az autó vezetője szemmel láthatóan nem adta meg az elsőbbséget a védett úton haladó kerékpárosnak -és semmi jele nem látszik annak, hogy egyáltalán szándékában állt volna ilyesmi...

Természetesen a kerékpáros is elkövetett egy-két hibát. Igaz, ő szabályt nem sértettb de egy kis rutinnal nem fog belekezdeni egy előzésbe egy beláthatatlan kereszteződés előttb főleg hogy az előzött kerékpáros takarja a kilátást. És megtanulhatta volna, hogy nem mindig kapja meg a neki járó elsőbbséget. Pár száz kilométer városban tekerés után megtanulhatta volnab hogy soha ne bízzon abban, hogy aki autóban ül az ismeri és betartja a KRESZt...

2017. aug. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8:


Nem szokásom a kommenteket bírálni, de nem tudok elmenni

mellette: Ön tényleg ennyire másik világban él?


A biciklis, akit előztek, lassított, erre ez a majom

takarásban elkezd előzni. Azt sem tartom kizártnak,

hogy ez szándékos provokáció volt a biciklis részéről.


Kikockáztam a videót. A nő a kocsiból végig balra nézett,

de takarásban nem láthatta, utána meg már késő volt.

Azon a k*rv@ biciklin is van fék, ő is a közlekedés

résztvevője.


Nagyon gyorsan be kellene vezetni a biciklizéstől való

eltiltást is, mert egyes elemek nagyon nem férnek a bő-

rükbe. Más országban már a kerékpárra is jogosítvány

kell (nem kell messzire menni, Osztrákok vannak a leg-

közelebb ilyen tekintetben).

2017. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Alex Fly ***** válasza:
0%

@9: ha a sofőr végig balra nézett, akkor a két kerékpáros közül legalább az egyiket észlelnie kellett. Ennek ellenére semmi jele nem volt annak, hogy meg kívánta volna adni a nekik járó elsőbbséget. Ha nem látja be a kereszteződést, akkor lassít. Mint mindenhol, ahol védett útvonalat keresztez. Az előzéssel meg nem tudom, mi a problémád: a KRESZ még útkereszteződésben is megengedi főútvonalon.


A kerékpáros jogosítványról meg ne terjessz hülyeségeket. Mivel a BKE kategórikusan tiltja, így civilizált helyen nem fogsz ilyesmivel találkozni. Ausztriában pláne nem. Esetleg valami távoli fejlődő országban eklépzelhető...

2017. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!