Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért sietnek annyira a románok?

Miért sietnek annyira a románok?

Figyelt kérdés
A 4-es főút melett lakom és nap mint nap közlekedek rajta többnyire teljesen szabályosan. De a külföldi autósok nagyon őrültek. A nyugat-európaiakat még-még megértem mert gyorsabbhoz vannak szokva, de a románok így akarják felvenni a tempót? Voltam már párszor szemben a saját sávomban épphogy visszaérő autóval. Nem mondom hogy a magyarok nyugisabbak, de a többség román.
2008. okt. 19. 21:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
69%
El sem tudod kepzelni hogy mennyi szuper autot lehet latni a romaniai utakon!egy ismerosom aki Romaniabol telepult at Irorszagba azt meselte hogy tobb luxusautot latott ott mint nyugaton.De viszont az utak nagyon szarak es valoszinu ahogy kulfoldre csoppennek elvezik a sebesseget.Egyebkent helyesebben ugy kellett volna fogalmazz hogy romaniai rendszamu autok,mert esetleg politikai vitava is fajulhat a valaszadas.
2008. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Ha Németországból tér hazafelé, akkor érthető, hogy az utolsó határon, a cél előtt belehúz... :)
2008. okt. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Jó a megfigyelés a román rendszámú autókkal kapcsolatban, a 4esen télleg előznek nyomulnak agresszíven, mintha 120 lenne a megengedett sebesség!

Pedig nem hinném, hogy a 4 es uton élvezni lehetne az út minőségét és a sebességet.. valószínűleg azért sietnek mert egy szűk hétvége a családlátogatás annak , aki külföldre "ingázik".

2008. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
85%
nem tudom,de üzletkötőként a 4-esen járok,és én is észrevettem már,hogy ha valaki le akar dúrni az útról tuti román rendszámú.és az előzéseik,húúúhú,halálosak.....
2008. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
ehhez csak annyit (szintén, mint 4-esen gyakran utazó): a többi külföldi rendszámú is (olasz, angol, német is sokszor) általában román, csak kinn vásárolt autóval...
2008. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Erdélyi vagyok. Sajnos itthon szinte ciki betartani a sebességkorlátozást. Egy csendes faluban lakom, ahol rémálom egy séta a babakocsival. Szeretnék rendőr lenni és mindenkinek elvenném a jogsiját
2008. okt. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Láttam már olyat hogy nyomta neki mint az állat aztán 4 kanyarral arrébb meg én hívtam rá a mentőt mert elszállt. Ha ez kell nekik... (A saját véleményemért itt ki lennék moderálva ezért azt megtartom magamnak)
2008. okt. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Azért mi sem vagyunk külömbek,be kell látni...
2008. okt. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mi is hajlamosak vagyunk autóban ülve összekacsintani, bár én már próbálok leszokni arról, hogy a szemből jövő, láthatóan száguldó kaionra villogjak, jelezve a trafipaxot.

főleg lakott területen belül kéne ezt mellőzzék az autósok, és akkor jobban kilehetne szűrni, a gyerekeinkre veszélyes gyorshajtókat!

2008. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is erdélyi vagyok. Hallottam több helyről, hogy a romániai közlekedési kultúra a béka alatt van. A tiétekre is sokat panaszkodtok, de az itteni gyakorlatilag kamikáze. Azonkívül, hogy nyilvánvalóan barmokról beszélünk (mármint nem a román, hanem a gyorhajtó), még két dologgal tudnám magyarázni. Az egyik az utak minősége, bár az E60-ason legutóbb végighaladva, nemigazán éreztem különbséget a két ország között. De általánosan, ha rossz útról jóra térsz, gyorsítasz.


A másik pedig, hogy itt, pl. Hargita megyében nagyon kanyargós utak vannak. Most képzeljétek el a következő receptet: srác, friss jogsival, az apjának a régi Dacia-ját kéri el diszkóba menni, lehetőleg messze parkol, hogy ne égjen be. Aztán addig üzletel, amíg lesz annyi pénze, hogy megveszi élete első 25 éves Golfját, szétnyomja a szemét, mert nyugati autó, majd lecseréli 15 éves Audira, míg végül kiköt egy X5-ösben. Úgy tapossa a kanyarok között, ahogy kifér belőle. És ekkor M.o.-ra megy, ahol az itteniekhez viszonyítva gyakorlatilag egyenes utak vannak. Szerintetek hogy fog menni ott egy ilyen alak?


Amikor Bukarestbe mentünk egy barátommal, és igyekeztünk a 4 sávoson betartani a megengedett 110-es korlátot, még a kisbuszok is toltak le az útról. És ott trafik vannak végig.:)

2008. dec. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!