Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire biztonságos termes...

Mennyire biztonságos termes kocsiban (MÁV) Romániába menni?

Figyelt kérdés

A feleségem tegnap vett egy returjegyet (Bp. Keleti pu - Brassó) ami termes kocsiba szól, csak 12 ezer Ft-ba került, ami valóban jó árúnak tűnik. (indulás 09:07, érkezés 23:10)


Mivel mi nem utaztunk vonaton az elmúlt 25 évben, nincs is semmi tapasztalatunk ilyen téren.


Viszont most jutott eszembe, hogy anno, még az átkosban utaztam annak idején vonaton és akkor megfogadtam, hogy soha többet nem fogok se termes, se fülkés 2. osztályon utazni, kizárólag 1. osztályon, de az okra már nem emlékszem, hogy miért.


Ezért gondoltam, hogy megkérdezem itt ezen a fórumon, hogy ma mennyire biztonságos vonaton utazni és ezen belül is van valakinek tapasztalata a Bp-Brassó vonalon?



2017. aug. 25. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából annyira biztonságos, mint Magyarországon. Arra azért számíts, hogy Bp-Brassó között a menetrend igencsak tájékoztató jellegű, napirenden vannak a többórás késések.
2017. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Én januárban utaztam Szeredáig azon a vonaton, teljesen biztonságos, semmi gáz nem volt az utasokkal. A többi utas viszont mást mondana, mert mi jól bepálinkáztunk, énekeltünk, meg ilyenek.
2017. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ!
2017. aug. 25. 15:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármi baj lenne, de minden relatív. Ha évekkel ezelőtt eldöntötted, hogy vonaton soha többé, vagy csak első osztályon, azóta biztos, hogy jobb nem lett a helyzet. Van, aki nem szereti.
2017. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én utaztam pár éve Romániába termes MÁV-os kocsiban, semmi gond nem volt.
2017. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én többször voltam Brassó-Bp vonalon, meg kéthetente utazom Brassó-Bukarest vonalon, termes kocsival, semmi gond nincs.


Másodosztályon jellemzően a helyi személyvonatok neccesek, amik tele vannak részeg, koszos, leprás falusiakkal. Intercity és különösen nemzetközi vonatokra ez nem jellemző.

2017. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a megnyugató válaszait, közben a kérdésem is tárgytalanná vált annyiban, hogy a feleségem tegnap jött vissza Brassóból ahová egy hete utazott el, és valóban semmi probléma nem történt egyik út alatt sem.


Egy dologra viszont felhívom mindenki figyelmét, hogy a Bp.-Brassó-Bp. vonaton se büfé, se étterem nincs (se mozgó árus ha az még létezik egyáltalán), tehát nem árt az útra személyenként 1-1,5 liter ivóvizet és kaját vinni magaddal amennyit 13 órás út alatt gondolod, hogy megeszel, de vizet mindenféleképpen.

2017. szept. 14. 18:36
 8/11 anonim válasza:
Örülünk, hogy épségben visszatért. Lassan minden vonaton megszűnik a büfékocsi. Jó volt Brassó? :-)
2017. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A feleségem az öccsét látogatta meg, halálra traktálták mindenféle kajával és finomsággal, hozott is haza belőlük (Erdélyi vagy Székey csoki, halva, fagyasztott micset avagy mititét, stb.)


Brassóban épp ezen a hétvégén volt-van OktóberFest német sör fesztivál, mics, főtt, sült kukorica és természetesen sör minden mennyiségben...mondta a feleségem.

2017. szept. 15. 09:01
 10/11 anonim válasza:
Köszi! Király dolgok!
2017. szept. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!