Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A zöld jelzésnél elütöttek a...

A zöld jelzésnél elütöttek a zebrán milyen kártérítésre vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
A csávó a zebrán elütött, de nem hívott se rendőrt se mentőt hanem átvitt a közeli SZTK-ba (nekem emlékezetkiesésem van nem tudom hogy jutottunk el idáig) ők hívták az illetékeseket. a sérülésem 8 napon túl gyíógyuló és igen sok károm van (fizetős MRI,bérkiesés,elmaradt nyaralás stb...) a biztosítója úgy néz ki kb a felét szeretné kifizetni. mire vagyok ilyenkor jogosult? mit tehetek? polgári perrel évek alatt vasaljam ki a sofőrből?

2017. aug. 27. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden károdat és költségedet meg kell téríteniük. A sofőr hibázott, mert személyi sérülés esetén rendőrt kell hívni. Keress egy ügyvédet, aki járatos a közlekedési ügyekben.
2017. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A biztosító az sajnos olyan hogy magától nem nagyon akar ám fizetni. Első körben alacsony összeggel bepróbálkozik,mert lehet elfogadja a többség azt is. Szóval nem szabad hagyni,tételesen le kell vezetni a károkat,összegeket és benyújtani nekik a kárigényt. Akár ügyvéddel is közreműködve. Ne a sofört csesztesd hanem a biztosítót.
2017. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Valószínűleg fel tudtál állni, így gondolom azért vitt el ő orvoshoz. (mivel ismerem a mentők sebességét, szerintem még hamarabb is orvoshoz értél)

Szintem a csávó megtett mindent amit abban a helyzetben lehetett, megadta az adatait is...

Biztosítót csesztesd, legyen már valami haszna a kötelező biztosításnak. Ügyvédhez azért elmennék a helyedben legalább egy tanácsadásra

2017. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Kettes, kûrva vicces ám, amit írtál. Hülye fåsz.


Kérdező, polgári peres eljárást indíthatsz, ha úgy érzed, a biztosító nem fedezte minden károdat. Fontos azonban tudni, mit miért nem fizetett a biztosító. Ha olyan elem van, amit nem fedezett a biztosítási szerződés, mégis károd származott belőle, azt bizony a sofőrőn kell bevasalnod.

2017. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alex Fly ***** válasza:
74%

@4: "Szintem a csávó megtett mindent amit abban a helyzetben lehetett, "...

Mit tett meg? Balesetet okozott. Ennyi. És mivel pontosan tudta, hogy a felelősség 100%-ban az övé, ezért nem hívta a rendőrséget (ami ilyenkor kötelező), hanem inkább a sértettel együtt elhagyta a helyszínt, ezzel sikeresen megakadályozva a helyszínelést.

Aztán hogy utólag mit mond a hatóságnak és a biztosítónak, azt már nem tudjuk.

2017. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A csávónak van biztosítása, fizeti rendesen, innentől kezdve a biztosítóval kell leharcolnod. Rendőrt nem, de mentőt hívnia kellett volna, DE ezért ő fog bírságot kapni és nem te kártérítést.
2017. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
@6: személyi sérüléssel járó balesethez minden esetben ki kell hívni a fakabátokat.
2017. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"személyi sérüléssel járó balesethez minden esetben ki kell hívni a fakabátokat."


Mentősök hivatalból alapból kihívják.

2017. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
...de a csávó a mentőket sem hívta...
2017. aug. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mentősök hivatalból alapból kihívják"


Hát ki kell ábrándítsalak pajtás,krvára de nem hívják ki.

Hol hallottad ezt?

A mentős nemfog neked telefonálgatni,hidd el.

Esetleg a balesetin,szúrt,és/vagy lőtt seb esetén.

2017. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!