Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sarga villogo is lehet traffipax?

Sarga villogo is lehet traffipax?

Figyelt kérdés
Kulfoldi vagyok,es szeretnem tudni, hogy mukodik ez magyarorszagon. Szoval az ut mellett parkolo sarga villogo fenyjelzesu kocsik is mernek sebesseget? Vagy azok az utdij befizetest figyelik? Volt egy konkret esetem, sajnos fogalmam sincs, hogy nezett ki a gepjarmu,mivel sotet volt,de sarga villogo fenyjelzest adott,es mintha lett volna a tetejere szerelve radar. Erdekelne elkepzelheto e,hogy bemert. Vagy sebessegmeres eseten nem szokas semmilyen esetben sem sargan villogni? Koszonom

#Sargavillogo
2017. szept. 16. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször kétféle autó álldogál az út szélén. A sárga villogós útdíjat figyel, a kék villogós pedig néha sebességet mér.

Kép:

[link]


Ez az útdíj ellenőrző kamera:

[link]


Ez meg a sebességet (és egyebeket) méri:

[link]


Ez is mér sebességet:

[link]

2017. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha külföldi vagy átjössz hozzánk és betartod a sebességhatárokat akkor teljesen mindegy mi áll az út szélén, nem ? :D


Az útdíjellenőrző autó volt, nem mér sebességet.

2017. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

A sárga villogós mindig az útdíjat figyeli.


A sebességet rendőrautókból, ritkábban civil autókból, autópályán meg főleg a felüljárókról mérik.

2017. szept. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

McClane ugy irtad,mintha kulfoldi letemre nekem nem lenne jogom tullepni a sebesseget,mert nem oda tartozom :D na jo,viccet fereteve,igazad van, de MO-n annyi az idiota 70es tabla a sehol semmi kozepen is akar, na meg nehez 90el menni mikor merfoldeken merevegyenes a frissen huzott aszfalt :D nagyon idegesito :)


Nade,inkabb vigyazni fogok :) es nagyon szepen koszonom a valaszokat :)

2017. szept. 16. 22:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

",mintha kulfoldi letemre nekem nem lenne jogom tullepni a sebesseget,mert nem oda tartozom"


Hát őőő izzé, talán van? Nincs :D


A másik amit sosem értek: általánosan elfogadott és menő gyorsan menni, utána meg jön a hiszit, hogy bemértek vajon? Hát nem tökmindegy? Ha akkor nagy volt a cerka amikor nyomni kellett akkor a csekket is be kell vállalni.

Nem leszek álszent, már vagy 3 kilót kifizettem trafira és mégsem sírok sehol. Amikor vállaltam hogy átlépem a megengedettet akkor vállaltam, hogy az esetleges csekket is befizetem..

2017. szept. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nemis a para vegett igazabol. Kb 3 eve jarok balatonra,utobbi idokben pedig turazgatni is,es bulizni, de sosem voltam kepben a sargavillogos kocsikkal,mivel nalunk ilyen nincs. Es igen, a legutobbi gyorshajtasos esetem reven vettem ra magam,hogy vegre rakerdezzek :) koszonom megegyszer. Szep estet
2017. szept. 17. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően a sárga jelzés forgalommal kapcsolatos mérést

csinál. Pl azt is abból nézik, hogy az adott útra van-e

megfelelő útvonalengedélyed. A sárga jelzésnek ugye je-

len esetben az a szerepe, hogy ne verjék véletlen telibe.


A trafis kék/piros dolog abból ered, hogy jelenleg csak

a rendőrök mérhetnek sebességet büntetési vonzattal.

Csakhogy két dologgal nem számolnak az emberek: Civil

kocsiból is mérhetnek, nem kell feltétlenül megkülön-

böztető jelzés rá. A másik pedig, hogy ugyanezt meg

tudják tenni forgalomban is, csak beáll mögéd, és már

írja is a sebességed :) Rendőrmotoron is lehet trafi.

2017. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!