Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én érzem úgy, hogy mi...

Csak én érzem úgy, hogy mi nők impotensek vagyunk vezetés terén?

Figyelt kérdés

Lehet provokáló kérdések hat, de az elmúlt hónapban a balesetveszélyes szituációkat egytől-egyig nők okozták. Például a kedvencem az indexelés nélkül kivágódunk a másik sávba, úgy hogy nem néz hátra, hanem csak a hátrapillantóba vagy pedig, amikor a drága nem tartja a követésitávolságot és csodálkozik, ha az előtte lévő hirtelen fékez és belemegy.

Igazából mindkét nemnél vannak problémák, de nő létemre és úgy látom, hogy mi képtelenek vagyunk normálisan vezetni. Ez az én szerény véleményem. Ti mit gondoltok? Mi a tapasztalatok?



2017. okt. 10. 19:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%

Évi 6-800e ftot fizetek mert asszony kocsival jar, ennyi a kar ami átlagban az utóbbi 6 évben keletkezett.

:)

2017. okt. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Lol lehet cseszegetni, de tényleg nő vagyok - bizonygatni nem fogom, ez nem az az oldal. Voltam már kocsival, aminek a holtterében nem látszott a mellettünk haladó autó. És már jártunk úgy is, hogy ránk húzták emiatt a kormányt, hogy ő "nem láttam, hogy mellettünk megy egy kicsit".

én sajnos egy ilyen nőt nem ismerek, aki mellett biztonságban éreztem magam. Anyám mellett sem, pedig ő aztán több évtizede vezet már.

Férfiakat másnak gondolom, ott talán van egy kis indulat, de sokkal rutinosabban csinálják.

2017. okt. 11. 19:30
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem függ a nemtől sokkal inkább a személyiségtől/habitustól. Aki belevaló és genetikailag is tökéletesen alkalmas a vezetésre (látás, reakció, gyors döntéshozatal), mint pl. a nővérem, az soha nem fog elbizonytalanodni és tökéletesen fog vezetni minden szituációban. Ezzel szemben ott a másik véglet, vagyis én, hiszen huszonéves fiúként 1,5 éve nem vezettem, mert állandóan stresszelek, a szemem sem valami jó és elképesztően bizonytalan vagyok minden téren. A forgalmi vizsgám is csak harmadjára lett meg. Mondjuk nekem legalább reális az önértékelésem és ezért nem megyek ki a forgalomba, kockáztatni mások testi épségét, de sajnos vannak, akik olyan nagy önbizalommal rendelkeznek, hogy a London-New York járat irányítását is át vennék a pilótától, miközben vezetni legalább olyan rosszul tudnak, mint én.
2017. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
11-es, én 10 éve vezetek, és 0 ft kárt okoztam sok-sok km alatt (33/N vagyok), úgyhogy nálatok az asszonyban van a hiba. És nem az, hogy nő...
2017. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Szerencsére én nem tapasztalom hogy a környezetemben lennének ilyen életre veszélyes női sofőrök :D

Amit észreveszek náluk, hogy sokkal bizonytalanabbak. Van olyan ismerősöm aki fényes nappal rendszeresen 35-40nel közlekedik a városban mikor a 100 méteres körzetünben senki nincs. Hát ettől ki tudok borulni :D igaz ez nem veszélyes, de nagyon zavaró ha valaki feltarja a forgalmat.

Viszont az lehet a nők gyakrabban figyelmetlenebbek. De azt tapasztalom hogy az ittas vezetők és gyorshajtók többsége viszont egyértelműen férfi.

Amúgy a rutintól, habitustól sokminden függ.

2017. nov. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Édesanyám nagyon jól vezet.


Sokszor túl jól, túl merész, túl vagány.

De mindent megold.


Nagymamám (szerintem) bénázik, egyszerűen az oktatója anno földbe döngölte az önbizalmát...


Mivel nem ismerek sok nőt, nem szeretnék általánosítani, szerintem a nők is ugyanúgy taníthatóak a vezetésre, csak még mindig sok a bunkó oktató... >:(


18F

2018. aug. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nem csupán vezetés terén. Tisztelet a kivételnek.
2022. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!