Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt meg szabad fordulni?

Itt meg szabad fordulni?

Figyelt kérdés

Balra kanyarodó sávból fordultam meg, és utólag nem vagyok már biztos benne, hogy szabályos volt-e. No nem a lelkiismeretemet bántja, hanem a kamera miatt kérdezem amit utólag vettem észre. Itt egy kép a kereszteződésről:


[link]


2017. okt. 13. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lámpás kereszteződés, kötelező haladási irány, tehát megfordulni tilos.
2017. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A balra kanyarodó sávokból megfordulni is lehet.
2017. okt. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: lámpánál megfordulni tilos, kivéve ha explicite engedélyezi ezt egy kötelező haladási irány tábla vagy útburkolati jel. A KRESZ telezöldnél is három irányt nevesít, bal, jobb kanyart és egyenesen haladást. Megfordulni tilos.


A logika pedig az, hogy egyes helyeken a balról érkező és jobbra forduló forgalmat külön lámpa vagy kiegészítő nyíl pont a te zöld fázisodban engedheti rá a kersszteződésre. Ráadásul osztott pályás útnál a szembe irányú pályán akár zöld is lehet a gyalogosoknak (persze ez sem telezöldes kereszteződésnél), akik nem számítanak rád.

2017. okt. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

A KRESZ táblákat kirakó többnyire az út adottságait veszik figyelembe, vagyis ha úgy gondolod, ott elég balfsz módon tudnál csak megfordulni, hogy hatalmas dugót is generálsz, akkor fix, hogy ott nem is lehet. :)

Én legalábbis mindig erre alapozok, a KRESZ minden egyes szabályzata már kissé rég volt nekem....sajnos, kéne egy frissítés valóban.

2017. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
E cikk bekeretezett része alapján ( [link] meg szabad fordulni, HA nincs kötelező haladást előíró útburkolati felfestés, tábla vagy lámpa (bármelyik ezek közül).
2017. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!