Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kamionosok segítségét kérném!...

Kamionosok segítségét kérném! Eltudnátok pontosan mondani, hogy mi történik akkor ha eldurran a légkábel, mondjuk 85 km/h-nál az autópályán, és mondjuk álló helyzetben pl. kompon?

Figyelt kérdés
Segítséget köszi előre is!
2016. nov. 25. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen mindegy, hogy melyik kábelről beszélünk.


Általánosságban elmondható, hogy elfogy a levegőd és befog a fék.


Ha álló helyzetben vagy és nem is tudsz levegőt termelni kívülről sem a rendszerbe, akkor a rugóerő-tárolós féken (vagy vesting) van egy csavar, amivel mechanikusan oldható a fék.


Volt olyan, hogy a pótkocsi fékező légkábele megadta magát menetközben. ilyenkor nem megy el egyből a levegő (csak fékezéskor szökik), szóval volt idő rendesen megállni. A gép rakott volt, a pót üres, úgyhogy levettem a kábeleket és pótkocsi fék nélkül hazahúztam. Nem szerencsés és nem követendő példa, de van az, hogy a helyzet megkívánja.

2016. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erdályben tudok egy hasonló sztorit, egy kamionos nagy hegyről tartott lefelé, a hülyéje végig a féket taposta, retarderről még nem hallott. Mire beért a városba (lejtő még tartott, de jött a körforgalom is), a kamion csak gyorsult, fék nuku. 5 buszt amortizált le egy buszparkolóban. Szóval ilyen is történhet.
2016. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erdélyben*
2016. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ott szerintem inkább túlmelegítette a fékeket.
2016. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, én inkább nyerges szerelvénynél lennék kíváncsi, hogy mi történik, ha menetközben durran el gondolom nem fog be egyből a Westing, mivel addig is termel vmennyit, ilyenkor kb. mennyi ideje van megállni a sofőrnek? ha álló helyzetbe fogy el a levegő akkor nagyobb cumi van mert még sebességbe se tudja rakni, mivela kuplung is levegővel működik (szerintem automata váltónál is kell a levegő), plusz ugye besatul a Westing is, én így gondolnám, de hátha ír egy nyergessel közlekedő "koléga" is :))
2016. nov. 26. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!