Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy benzinkút és egy lakott...

Traktor1 kérdése:

Egy benzinkút és egy lakott terület közt hány méter távolságnak kell meglennie?

Figyelt kérdés

Igazából az zavar hogy a kertes házamból kilépve, pont ott van előttem a benzinkút, összesen 20 lépés a házamtól, és leakasztom a benzin töltőt a helyéről.

Folyamatosan jönnek a benzin tartály kocsik, közben meg ott dohányoznak mellette, én mindig ugy félek hogy felrobban, és viszi magával a házamat is.



2017. nov. 13. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ilyen szabály, vagy legalábbis biztosan úgy építették a benzinkutat, hogy nincs túl közel hozzád. Ha nagyon aggódsz, videózd le a dohányzókat és küldd el a videót a benzinkutas cégnek/NAV-nak/rendőrségnek.
2017. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Országos Tűzvédelmi Szabályzat tartalmazza a védőtávolságokat üzemanyagtöltő állomás esetében.

[link]


És ha jól látom, kemény 5 méter védőtávolság van megadva a max. 50 fős befogadóépességű épülettől.

2017. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

“összesen 20 lépés a házamtól, és leakasztom a benzin töltőt a helyéről.“


Benzines traktorod van? :)

Nem tudsz ezzel mit tenni, a távolság nem akadály vszínűleg.

A dohányzás ellen múltkor láttam egy videót, amikor a kutas a lz autósra nyomott rgy palack poroltót, miután nem volt hajlandó eloltsni a cigit felszólítás után sem.

Ez is egy lehetséges megoldás. :)

2017. nov. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Reménykedtem hogy ennél jobb híreket fogok majd kapni, és esetleg tehetek majd valamit ez ügyben.

Azért elég szégyen szerintem hogy egy ilyen veszélyes gyúlékony anyagokkal foglalkozó cég, mindössze 5 méter távolságra az otthonodtól, már építkezhet.

2017. nov. 13. 21:22
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit túlgondolod ezt a veszélyes dolgot. Csak hirtelen mondok 3 olyan helyet, ahol pláza, bevásárlóközpont aljában működik benzinkút.
2017. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szegeden az Auchan mellett van közvetlen a az áruház saját benzinkútja, a Belvárosban a Bakay Nándoron üzemel egy benzinkút + 1 CNG töltő állomás ami 1 éve ki is gyulladt. És onnan van nem messze a gyufagyár, tele fával...

Hódmezőn, Makón szintén áruház mellett üzemel egy-egy benzinkút...


Nem hinném, hogy Te az egy kis potom parasztházikóddal tehetsz ellene bármit is...

2017. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A töltőállomás tartálya vagy 10 méter (ha nem több) mélyen van a földben, az nem fog csak úgy felrobbanni.
2017. nov. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!