Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire normális, hogy menet...

Mennyire normális, hogy menet közben lefulladok?

Figyelt kérdés
1,5 év kihagyás után újból a kormány elé ültem, hiszen a szülőkkel mentem a rokonokhoz és én vezettem, hogy visszajöjjenek a régi beidegződések. Előtte már elzárt szakaszokon édesapámmal gyakoroltam a kuplungolást (1.3-as benzinesünk van és 2.0-ás dízelen tanultam), de most vállalkoztam először nagyobb útra, viszont zöldnél 2 alkalommal is sikerült lefulladnom. A szüleim ezért egy jó ideig eltiltottak bárminemű vezetéstől, mert szerintük nagyon nem tudok vezetni. Tényleg ennyire kamikaze lennék vagy nincs igazuk? Ez egy ördögi kör, mert ha nem vezetek akkor nem is leszek ügyesebb, de ha meg vezetek, akkor pedig másokat veszélyeztetek. Mondjatok valami okosat légyszi!

2017. nov. 14. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
A lefulladással semmi gond nincs, ha ennyit kihagytál, és előtte sem igazán tanultál meg vezetni. Talán csináltál egy-két más meredek dolgot is, és azért tiltottak el.
2017. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Taposd jobban a gázt, aztán nem ál le. Attól hogy benzines egy autó, nem kellene úgy kezelni, mint egy fogyatékos járművet.

Nálunk is van a családba aki rest kicsit gázt adni a garázsba beállásnál, van egy kis patka, amin átkell menni, általában alapjáraton 8-900-as fordulaton ál be, van amikor nem fullad le, van amikor lefullad.

Ugyan így elindulásnál csak egy pici gázt kellene adni.

2017. nov. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Óó, hagyjad, én is van, hogy az 1.2-essel lefulladok, pedig naponta van, hogy többszáz kilómétert vezetek. Az a baj, hogy letoltak, amiért lefullasztottad, ezért izgulsz, és az izgulás miatt még jobban lefullasztod. Ördögi kör.
2017. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az az igazi gond, ha nem nyomod eléggé a gázt, hanem ha nem nyomod eléggé a féket, amikor kellene. Az a kamikaze vezetés, nem a lefulladás.

Tényleg lehet, hogy az eltiltáshoz csináltál még valamit, amit nem kellett volna.

De ha nem vezetsz, attól nem leszel profi sofőr, ahogy te is látod.

Magad mellé ülteted a fatert, és gyakoroltok forgalommentes kis utcákon. Ő folyamatosan mondja, hogy itt állj meg és indulj el, ide tolass be, meg ilyenek. Aztán meg a gyér forgalomban mentek ide-oda.

Ha erre a gyakorlásra nem hajlandó, akkor mondod, hogy fizessen be téged pár különórára, egy oktatóhoz.

2017. nov. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előbb utobb bele jössz , kuplungot fogàspontig enged és kicsi gàzzal mozdít az autót amint zöld a làmpa töb gàz és kuplung folyanatos lassu felengedése .

Ha a csalàdi benzinest vezeten velem is elő fordul , hogy néha le fullasztom , pedig én bezinrsen tanultam . Fél éve van jogsim azóta nqpi szinten vezetek csak én dízellel jàrok ( vento 1.9TDI )

Àt kell szokni a benzinesre , dízelt nagyon hamar meg lehet szokni , de ezt is le lehet fullasztani igaz nehezebben mint a benzines kocsikat

2017. nov. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szerencsi Viktória válasza:

A dízel kicsit máshogy viselkedik, mint a benzines. Ráadásul a tanulókocsik általában szerintem kicsit meg is vannak piszkálva (pl. magasabb alapjárat) hogy nehezebben fulladjanak le. Meg kell szokni azt is. Rutint kell szerezned, ez úgy nem megy, hogy a szüleid, ahelyett, hogy segítenének, még el is tiltanak.

Az, hogy lefullad induláskor, néha még a legöregebb rókákkal is előfordul. Ebből nincs baj, baleset. Ha egyébként óvatosan vezetsz, nem látok rá okot, hogy ne gyakorolhass akár közúton is. A kezdő vezetők szerintem kevesebbszer okoznak balesetet, mint azok, akik "rutinból" lazán közlekednek, esetleg fittyet hányva a szabályokra, vagy nem törődve a másik közlekedő rutinjával (hogy képes-e elkerülni a balesetet időben, vagy esetleg bepánikol, ha pl teszem azt, én szabálytalanul előzve áttérek az ő sávjába)


A T betűt kirakni nem szégyen, sokkal toleránsabbak a normális autósok.

2017. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lefulladas nem szégyen, az elejen mindenki lefullad, így nyilvánvaló hogy az is aki sok évet kihagyott, ha engem nem engedték volna a szüleim a volán mögé, az ő 15 milliós vadiúj autojukkal miután az elejen 2x is lefulladtam vele (dizel-benzin 2.0, 1.6os dilemma nálam is) akkor soha nem tanultam volna meg úgy vezetni mint ahogy most a jogsi után fel évvel tudok már,nagyon sokat kéne gyakorolnia mindenkinek a jogosítvány megszerzese után, hiszen senki sem bena, lett egy jogsid, ergo alkalmasnak minősítettek a vezetésre, de a rutin hiányzik mindenkiből, amíg ott ül melletted az oktató addig teljesen más a szituáció mint ha anyukad ül ott, apukád, vagy esetleg egyedül mesz.

Teljesen ismerős a helyzet hogy szülőkkel sokkal fusztralobb az elejen vezetni, engem anya nagyon sokszor kiabált le, és mindig osszevesztunk valamin.

Javaslom hogy egyedül menj el esténként vezetni amikor nincs nagy forgalom, bár nálunk nem az én autóm volt így az elejen nem adtak oda nekem egyedül, viszont pár alkalom után érezhetően jobban ment, pár honap után pedig egyedül is mehettem. Mai napig néha adódik olyan szitu hogy valami miatt lefulladok, nincsen semmi baj, nem a világvege hogy 15mpel később indulsz el a lámpánál.

Ne érdekeljen a mögötted lévő, amíg nem áll a seggedbe nincsen semmi, nem értem a szuleidet, hiszen mindenki érdeke az lenne, hogy jól megtanulj vezetni ez gyakorlás nélkül nem megy, hiszen nem 30 éve vezetsz akinek megse kottyan ha kihagy 1 hónapot, szerintem ők is elfelejtettek hogy valamikor ok is voltak kezdők, mindenki volt az.


Kicsit hosszúra sikeredett de sok sikert kívánok neked

2021. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!