Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor ki a felelős és mit...

Ilyenkor ki a felelős és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Történt egy baleset személyi sérülés nem történt. Rólam annyit hogy 24 éves vagyok 7 éve van jogsim de soha nem volt ilyen dolgom így nem tudtam semmit. Öreg faszi mondja nyugodtan vonuljunk félre. Azt mondta semmi baj nem kell rendőr mert megbüntetnek és még el is veszik a jogsimat. És mivel én váltottam sávot úgy éreztem én voltam a hibás. A mi autónk jobb orra végighúzta az ő kocsija jobb oldalát mi autónknak szinte semmi baja (csak a lámpa adta meg magát) neki 2 ajtó. Felrajzolta (bár nem egészen úgy ahogy kellene) írjam alá elismerem-e mi mást mondhattam volna még a dolgok hatása alatt voltam. Nem hagyott nyugodni a helyzet átgondoltam magamban és igaz rosz helyen parkoltam előtte. Aztán gondolkodva nekem előrébb kellett lennem mint az ő autójának hiszen akkor indultam majd készülödtem a sávváltáshoz tehát gyorsan nem tudtam volna utolérni és mivel nekem erősen holtterem volt nem láttam. Na de az ő szemszögéből belegondolva látni kellett hogy egy autó elindul és sávváltoztatással probálkozik természetesen indexeltem is (ez miért lényeges majd később). Egész eddig nem volt semmi ma hívott hogy 400-es a kár de csak 300-at áll a biztosító és hogy új ajtókat kell rendelni mert nincs bontott (aminek utánna néztem neten és rengeteg van). Hogy minket terhel 100 ezer forint . Persze mi a válasz hát ezek után hogy akár ő is felelős volt érte szerintem még mit nem. Polgári perrel fenyegetőzött és hogy ő milyen jóhiszemű volt mert még a jogsim is elvették volna a rendőrök (megkérdeztünk közlekedéses ismerőst max azért mert rossz helyen parkoltam 5-10 ezer (jobbra tartási kötelezettség elmulasztása néven). És akkor mondtuk neki hogy azért ő is felelős nem csak én. Akkor nekem esett de hát nem is indexeltem (ami nem igaz mert igen elinduláskor és sávváltáskor is ) másrészt ahogy felrajzolta nem is láthatná indexeltem-e vagy sem.


Én vagyok a B jármű ő az A annyit tudni kell az útról 1 sávos de széles patka mellett járművek szoktak parkolni a bal oldalon (szemközti sávban). Ahol ő volt előrébb és úgy néz ki én hátulról bele hajtok helyett inkább én voltam előrébb és ahogy sávot váltottam ő végighúzta az autóm elején az ő autóját.


Képek a linkekben.


Köszönöm hogy segítetek előre is nem tudom mit tegyek.


[link]

[link]


2017. nov. 27. 21:56
1 2
 1/18 anonim válasza:
csak 2 eve van jogsim es nagyon keveset vezettem, de sztem egyertelmu te valtal a hibas
2017. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
ha egy savos az ut minek vonalkaztad be szaggatottan?
2017. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mármint az ahol ő van előrébb lett rárajzolva a kárbejelentésre de nem egészen úgy történhetett.
2017. nov. 27. 22:18
 4/18 A kérdező kommentje:
bocsi picit ideges vagyok csak úgy egy sávos hogy egy szembe forgalom és egy menetirányi forgalom
2017. nov. 27. 22:19
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

ne foglalkozz vele, pereljen csak, veszíteni fog


csak le akar húzni, küld el a 3,14csába

2017. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ha be tudom bizonyítani hogy fizikailag lehetetlen ami fel lett rajzolva a kárbejelentő lapra rendőrség helyszínelni nem jött ki akkor a kárbejelentő lap "érvényét" veszti ? (nem én készítettem hanem ő alias "károsult")
2017. nov. 27. 22:36
 7/18 anonim válasza:
100%
fizetni en se fizetnek, mar megkapta a biztositotol.
2017. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs bontott ajtó, akkor a különbözetet neki kell állnia!

A régi autójára nem fog új ajtókat kapni, mert az jogalap nélküli gazdagodás lenne!

2017. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha kárt okozol és elismered, akkor töltsétek ki a bejelentőt és mehet mindenki a dolgára. A biztosító levonja az elavulást a kárértékből, ezzel sajnos mindenki megszívhatja.

Legközelebb ne add meg a telefonszámodat, mert nem vagy köteles, most meg tiltsd le a hívásait, intézze a biztosítóval a dolgát, neked innentől már semmi közöd a dologhoz!

2017. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Bár elég gyengén sikerült leírnod az eseményeket, végeredményben nem is számít most már, hogy mi történt. Kitöltöttétek a kárbejelentő papírt, aláírtátok, hogy igen, ez így történt. Ettől kezdve ez a hivatalos álláspont. Papír szerint te vagy a hibás. A többi már a biztosító dolga. Neked nem kell egy forintot sem fizetned, arra van a kötelező biztosítás.
2017. nov. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!