Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kamionnal való tolatáshoz...

Kamionnal való tolatáshoz feltétlenül szükséges biztosító személy? Sok olyat láttam már, hogy nem irányította senki a sofőrt. Ilyenkor, ha baleset van ki a felelős?

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül szükséges, ha a sofőr tud egyedül is tolatni. Ha meg balesetet okoz, akkor azért ő a felelős, hiszen ő irányította a szerelvényt.
2012. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem árt, ha van egy biztosító személy, csak senkit nem alkalmaznak ilyen munkakörben (oldja meg a sofőr). De vannak kivételes esetek, például: hídpillérek szállításánál, amikor a sofőr a visszapillantóból sem látja a szerelvény végét, akkor megkérnek egy kollégát a cégen belül, hogy segítse a sofőr munkáját. Biztosító személy rosszul navigál, valamiben kár keletkezik, akkor a kamion vezetője a hibás.
2012. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell csak ajánlott.

Az az igazság ha a biztosító személy rosszul navigál akkor is a sofőr a felelős.

Én jártam már úgy ,hogy mikor tolattam a vicces kedvű melós elkezdett segíteni önszántából a navigálásban és direkt félrenavigált. De olyan is volt hogy 3x eljátszotta egy beállás alatt ,hogy a fejéhez kap és felkiált. hií!! -Én hülye meg ösztönösen belefékeztem. Úgyhogy ha tehetem nem kérek hanem inkább elhajtok mindenkit a közelemből.

2012. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!