Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért NEM használják az...

Miért NEM használják az autósok az irányjelzőt?

Figyelt kérdés
Felháborító, amikor össze-vissza váltanak sávot, kanyarodnak irányjelző nélkül. Az oktatás alkalmával tanulják , a vizsgán és a kresz szabályai szerint is kötelező, akkor a jogosítvány megszerzését követően miért ilyen szabálytalanok?
2010. máj. 9. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Vannak olyanok is, én pl mindig használom. A motorosok miért nem használnak, a buszunk majdnem elütötte.
2010. máj. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Nem rég történt velem az eset, hogy egy kereszteződésnél álltam, s mentem volna át az úton, s mi közben vártam az autókat, láttam, hogy villog az irányjelzője a közeledő autónak, habár elég közel volt, de leléptem az útra, hiszen gondoltam, úgyis lekanyarodik majd az autós. Gondoltam én...de csak jött felém, majd rám dudált és elrántotta a kormányt. Tovább hajtott, de továbbra villogott az irányjelző.

Az irányjelző helytelenül való használata rendkívül balesetveszélyes, de természetesen emberek vagyunk, hibázhatunk. Nem tartanám jellemzőnek - ha bár nem Budapesten élek -, hogy nem használnák az autósok az irányjelzőt. Mikor én vezetek alapvető "reflex", hogy belenézek a tükrökbe, és ha szükséges jelzem a körülöttem haladóknak, hogy épp mire készülök.

2010. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természetesen ez a negatív vélemény nem az összes autósra vonatkozik. Bpesten lakom, és itt a legtöbbször csak száguldoznak az autósok. Irányjelző nem létezik, pedig alapból reflexszerűen kellene működtetni. Én már régi autós vagyok, és ha hosszabb útra megyek, a mögöttem lévő autósnak jelzek -ha üres előttem az út- egy jobbra indexel, hogy nyugodtan mehet. Hihetetlen, de néha megköszönik. Szóval jó dolog az irányjelző, ráadásul adott helyzetben kötelező is.
2010. máj. 9. 11:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten az irányjelző azt jelenti többsávos úton, hogy "akkor is bemegyek eléd, ha te nem engedsz". Én legalábbis ezt szűröm le a közlekedésből.
2010. máj. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valóban így igaz:(
2010. máj. 9. 11:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
kultúra kérdése. "én megyek, a többi meg le van szarva". az emberek viselkedése, és hozzáállása a közlekedésben jön ki a legélesebben, és mint tudjuk Mo. az utóbbi 20 évben drasztikus változásokon ment keresztül (értem ezt most társadalmi értelemben). sokan lusták is szerintem kitenni, "minek az"
2010. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a modern "Találd ki merre akarok menni?" típusú játék.

Ennél még jobb, ha a vezető bal karját vállból balra kinyújtja, szabályos karjelzést ad, miközben az irányjelzője jobbra villog. Merre fordul?

Ilyenkor azt nem mérlegeli, mint ahogy a jogszabály is írja, hogy első a karjelzés és második az elektromos jelzés.

2010. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én ahogy észrevettem a 12 millió feletti autóknál már nem működik az index.
2010. máj. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én motoros vagyok. Régi Simsonom van,nincs rajta irányjelző. De akkoris kiteszem a karom, ha irányt akarok változtatni. Mindig hátranézek a tükörben, hogy nem e jön mögöttem valami állat. Ha nem akkor kiteszem a karomat, de még így is fosok, hogy valamelyik állat leviszi.
2010. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!