Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol vagy hogyan tudom csökkent...

Hol vagy hogyan tudom csökkenteni a büntetőpontjaim számát?

Figyelt kérdés
14 pontnál járok, szeretném csökkenteni, de nem tudom, merre induljak, hol tudok jelentkezni. Melyik városokban elérhető, a kormányablaknál kezdjem a dolgot? Mi van, ha megbukom a Feltáráson? (ha jól értem, ez kresz-vizsga?)

2017. dec. 4. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
lehet ilyet egyáltalán?
2017. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Tuti tipp: Közlekedj végre szabályosan!
2017. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: igen, lehet

2: 100 helyett 110 km/h-val mentem, ezért kivettek. Másik alkalommal 30 helyett 40-nel, a világvégén, elhagyatott útépítés mellett. Persze egy szar tróger bűnöző vagyok, rohadjak meg. Még a rendőr is elismerte, hogy azért állnak ott, mert mindenki belefut. Lépjünk ezen túl, benéztem, igazuk volt, a szabály az szabály, de nem ez volt a kérdésem, okoska.

2017. dec. 4. 12:44
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Kétlem, hogy ez a két eset 14 pont lenne.

De nagyon egyszerű, mint írtam, közlekedj szabályosan. A gyorshajtás egyéni döntés kérdése, nincs rá mentség, enyhítő körülmény stb

2017. dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

► Alapos okod van kifogásolni, ha ezekért 14 pontot kaptál. Az általad említett esetekben a hatályos jogszabályok egyetlen pont adását sem teszik lehetővé.


Aki 100 km/h megengedett sebesség helyett több mint 115 km/h-s sebességgel halad, csak az kap előéleti pontot (’büntetőpont’). És, egészen 160 km/h sebességig, csak 4 pontot kap.


Aki 30 km/h megengedett sebesség helyett több mint 45 km/h-s sebességgel halad, csak az kap előéleti pontot (’büntetőpont’). És, egészen 90 km/h sebességig, csak 4 pontot kap.


A hatályos jogszabályok, és vonatkozó részeik, amelyekre hivatkozhatsz:

[link] 1/A. számú melléklet 1601-es kódszám, és

[link] 1. melléklet 1. sorszám és 2. sorszám és alpontjaik.



► 14-17 pont között, sikeres önkéntes utánképzéssel, 6 ponttal csökkenthető a pontok száma.

Ha van a pontok közt 9 pontos tétel is, akkor az nem csökkenthető önkéntes utánképzéssel. Ha a 14 pontban esetleg van ilyen, akkor csak 5 ponttal csökkenhet a pontjaid száma (14-9=5).


Ha esetleg nem sikeres az utánképzés (ez csak részvétel elmulasztása esetén lehetséges), akkor nem csökken a pontok száma. És, a nyilvántartott pontok száma az önkéntes utánképzésen való részvétel igazolásától számított egy éven belül ismételt önkéntes utánképzéssel nem csökkenthető.


A hatályos jogszabály: [link] 9. § (1), 9. § (1/a) és 9. § (2)



► A gépjárművezető utánképzéseket Budapest Főváros Kormányhivatala-, illetve megyei kormányhivatalok közlekedési főosztályai, osztályai (hol milyen szervezet van) intézik.


Például:

• Budapesten: Budapest Főváros Kormányhivatala Közlekedés Felügyeleti Főosztálya Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Osztálya; 1119 Budapest, Petzvál József utca 39.

• Baranya Megyei Kormányhivatal Közlekedési Osztály 7630 Pécs, Hengermalom u. 2.

• Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal Közlekedési Osztály 5000 Szolnok, Indóház u. 8.,

stb.


Ezek nem jelentenek területi kötöttséget. Bárki, bárhol jelentkezhet.



► Önkéntes utánképzés esetén a járművezető feltáró foglalkozáson való részvétel nélkül, a III. programon történő részvételre kerül besorolásra.

Ott, pedagógiai, csoportdinamikai módszerek alkalmazásával lefolytatott problémaelemzések, helyzetgyakorlatok (kommunikációs, önismereti, helyzetfelmérési, anticipációs, decentrálási, konszenzus stb.) segítségével a csoport tagjainál előforduló hibás magatartások feltárása, korrekciója, attitűd-befolyásolás.

A program időtartama: 12 óra, amelyet két foglalkozásra elosztva kell megtartani.

A foglalkozás kettős vezetésű.

A csoportlétszám alsó határa 8, felső határa 12 fő.


A hatályos jogszabály [link] 2. § (3) és 1. számú melléklet III. program.

2017. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos választ!


A pontjaim amúgy így jöttek össze, pontosítok:

100 helyett 115 4 pont

30 helyett 45 4 pont

Előzés befejezése záróvonal kezdete után 6 pont


Akkor a helyi kormányhivatalban érdeklődök, és természetesen szabályosabban közlekedek :-)

2017. dec. 5. 08:59
 7/7 anonim ***** válasza:
na b+ ha rosszkor vagyok rossz időben akkor én is kaphattam volna mindháromért... :O
2017. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!