Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » ötödikbe alacsony fordulaton...

ötödikbe alacsony fordulaton miért búg az autó ha gázt adok?

Figyelt kérdés
2003-as suzuki swiftem, ötödik sebességbe olyan 60 km/h sebességnél búgó hangot add ha adok neki gázt, ha pedig elengedem a gázt akkor nem csinálja. Ha pedig növelem a sebességét akkor abba hagyja a búgást. Mi okozhatja ezt?

2017. dec. 5. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan az, hogy alacsony fordulat.
2017. dec. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Alacsony a fordulatszám és kínlódik.Egészségtelen így hajtani a motort.Inkább vissza váltani 1-et,hogy jobban pörögjön,kisebb erőhatás éri a dugattyút és a hajtókart.
2017. dec. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rezonancia. Műanyag elemek, burkolatok képesek a 1200-1500/perc frekit átvenni és rezonálni. Ha nő a fordulat, megszűnik. Gondolom 3-ban, 4-ben is megvan a hang ugyanazon az alacsony fordulaton.
2017. dec. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Szerencsétlen auto igy próbál szólni neked hogy ne kínozd!
2017. dec. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mas sebbeseg fokozatba nem bug csak is 5. Be. Olyan 1500 fordulaton csinalja. De 4.3. Meg a tobbi sebbesegbe 1500 as fordulaton nem bug csak otodikbe
2017. dec. 6. 09:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert az 5-ös az nagyon hosszú áttétel, nem szabad alacsony forrdulaton 5-be rakni, és ez nem csak a Swiftre, hanem minden autóra érvényes. 3-as sebességi fokozatig még bírják az autók a nagyon alacsony fordulatot is, de afelett nem.

Amúgy is, egy szívó benzines motor, főleg ilyen kicsi, mint a Swiftben van, nincs is mit keressen 2000-res fordulat alatt. Tartós haladásnál sem.

2017. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6os leírta. Én 60nál maximum 4est használok, benzines Mazdám van. Ennyire ne spórólj a benzinnel, mert baleset veszélyes is.
2018. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is szoktam úgy haladni, hogy keveset fogyasszon, bár tudom nem tesz jót a motornak.


Ilyenkor egy picikét kell csak rajtalennie a gázon a lábadnak 5-ös fokozatban, hogy tartsa az autó a 60-at, ha gyorsítani akarsz kapcsolj vissza.

2018. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hogyan mentek ti 60km/h-val négyesben, mert a mi benzines autóinkon (3 is van) 4-esben már eléggé lassít a motorfék; ahhoz, hogy gázadás nélkül tartani lehessen a sebességet 5-ösbe kell kapcsolni.
2018. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!