Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha alárendelt útról főútra...

Ha alárendelt útról főútra kanyarodok balra mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Kanyarodnék balra,ki egy főútra,de balról jön 3 autó.Az 1.lekanyarodik jobbra,addig én kihajthatnék amíg ő kanyarodik?Vagy meg kell várnom mind a 3-at?Ha nem tudom még hogy ők merre mennének?Tanulok még,de én elengedném mindet.jól tenném?

2017. dec. 22. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább várd meg őket, mert lehet, hogy a második vagy a harmadik autó előzésbe kezd. Továbbá az is lehet, hogy az első csak kirakta az indexet és nem is kanyarodik, egyszer majdnem nekem jöttek így, egy hajszálon múlt.


Szóval inkább várd meg őket, abból nem lehet baj.

2017. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenkor bekanyarodhatsz, ha biztosan meg vagy győződve róla, hogy az első le fog kanyarodni jobbra, nem pedig csak indexel. De mindezt úgy kell tenni, hogy a másodikat és a harmadikat ne tartsd fel semmiképp sem. Szóval gyakorlatban jobb ha elengedsz mindenkit, de vizsgán, ha lesz ilyen kérdés, akkor az lesz a helyes válasz, hogy mehetsz, és nem kell mindenkit elengedni.
2017. dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha mindet elengeded, nem teszel semmi rosszat. Ha már van gyakorlatod és úgy látod, hogy ki tudsz kanyarodni úgy, hogy ne okozz problémát a második autónak, akkor megteheted, te azt tartsd észben, hogy ha pl. az első elkezd lassítani a kanyarodáshoz és a második elkezdi megelőzni, te meg kikanyarodsz, akkor össze fogtok ütközni és te leszel a hibás. Főútra kikanyarodáskor számítanod kell előzést végző autókra, nekik is elsőbbségük van.
2017. dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elengedni. Engem egy kamion sodort el majdnem mikor jöttem ki a Tescoból, indexelt lefele, ki is mentem elé. Aztán nagy gumifüst meg dudába tenyerelés fogadott érte, mert hát ő ment tovább az indexet csak kint felejtette.

Na azóta inkább nem csinálok ilyet. Csak ugye ez egy tömött belvárosban megint nem jó, mert 15 másik autó gyűlik be mögéd aztán azok dudálnak le ezerrel.

2017. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedvesek vagytok.Eddig ez nem volt elég világos,hiába értem az elsőbbségi viszonyokat,de több autó esetén elgondolkodtam a tanultakon.Nem szeretnék kanyarodás közben lefulladni sem előttük.
2017. dec. 23. 07:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Ahogy gyűlik a tapasztalat, majd jobban át fogod látni az autók viselkedését, nem csak közvetlen a legelsőét, hanem azokét is amik mögötte jönnek. Ezt nem lehet 30 óra alatt megtanulni, meg a tanulónak sokszor figyelmi ereje sincs ennyi mindenre ügyelni, épp elég információt kell befogadnia anélkül is.


Pláne ha mondjuk négyes kereszteződés van és balra kanyarodsz a szembejövő meg jobbra, akkor a szembe jövő kis íven megy, tehát neki is elsőbbsége van, őrá is figyelni kell.

2017. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem! Gondolj bele, mire a jobbra kanyarodó lekanyarodik és te elindulsz, arra a mögötte lévő 2 autó pont beér a kereszteződésbe és ütközni fogtok!
2017. dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Várd meg, míg elmennek. Nem csak az első autónak kell elsőbbséget adnod, hanem az összesnek. Ha elkezdenek előzni és összeütköztök, akkor te leszel a hibás még akkor is, ha ott tilos előzni.
2017. dec. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Arra is figyelj, hogy attól még, hogy indexel, nem biztos, hogy lekanyarodik! Lehet, hogy a kereszteződés után akar jobbra lehúzódni, megállni.
2017. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Privátra válaszolva, ha négyes kereszteződésben a szembe jövőnek is elsőbbsége van akkor ott is meg kell várni a mögötte lévőket. Kereszteződésben beragadni pedig semmiképpen se szabad.

Ahogy a lámpáknál se, ha balra kanyarodsz és telezöldes van, tehát figyelned kell a szembejövőket is, ha az előtted lévő begurul a kanyarodásra várva, te nem mehetsz utána, csak akkor ha ő már elment. Mert ha közben piros lesz, te meg ott ácsorogsz középen az csúnya, vizsgán meg is húznak ilyenért azonnal.

Ugyanez a helyzet jobbra kanyarodásnál, ha gyalogos van a zebrán, addig nem lehet bemenni a kereszteződésbe, amíg a másik autó várja a gyalogost. Ezek ugye akkor fordulnak elő, ha te vagy a második autó.

2017. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!