Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire biztonságos, ha...

Mennyire biztonságos, ha lazán, szinte hátradőlve vezetek?

Figyelt kérdés

Mindig laza stílusban vezetek. Úgy vágom be magam a kocsiba, mint egy kényelmes fotelba. Magasságom miatt így nagyobb komfort érzetet ad, mert így nyújtva van mindenem. Linkelek egy videót, kb így: [link]

Valahogy így


2018. jan. 2. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha naponta több órát vezetsz így, az előbb-utóbb valamilyen muszkuloszkeletális rendellensséghez vezethet, mert észrevétlenül is túlterhelheted valamelyik ízületet, izmot. Szóval ha kenyelmes, de egy idő után húzó, fájó, égő, bizsergő vagy zsibbadt érzésed támadna, az lehet az ergonómiai szempontból előnytelen (pl túlnyújtott végtagok, nem kellően alátámasztott gerinc stb) helyzeted miatt.
2018. jan. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol azt szokták mondani, hogy veszélyes, mert állítólag balesetnél az öv nem jól szorít le, és a légszág is pont rosszul üt. Ja és a kormányt sem tudod úgy kezelni, ami igaz is. Én is régebben így vezettem, aztán egyszer mégiscsak előrébb húztam az ülést (a csuklómat be tudom hajlítani 12 óránál, ahogy kell), és kiderült, hogy hosszútávon kényelmesebb is így.
2018. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Bírom az ilyet. Mindig röhögök amikor ki se látnak a kormány mögül mert fekve vezetnek. Osztálytársam volt ilyen, ő azt gondolta menő, aztán amikor kellett volna nem tudott a fekvés meg a kinyújtott lába miatt satuféket nyomni és totálkár.

Nem baj, amíg össze nem töröd magad addig a tipikus hülyegyerekeknek menő vagy.

Fogadjunk hogy 1.9 TDI rommal járkálsz.

2018. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé autófüggő.

Én 196 vagyok de én csak így tudok normálisan vezetni.


Ha nincs hátratolva szinte csutkára az ülés akkor nem tudok kormányozni mert elakad a kezem a kormányban (hajókormány).


A lényeg, hogy amikor kinyomod a kuplungot akkor ne legyen a lábad teljesen kinyújtva.

Amikor fogod a kormányt (felső állásban) akkor se legyen a karod teljesen kinyújtva, ne kelljen előredőlnöd ahhoz, hogy kormányozni tudj..

2018. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

na ezt jól elírtam :D


javítás:

Ha nincs hátratolva szinte csutkára az ülés akkor nem tudok kormányozni mert elakad a kezem a térdemben.

2018. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a többé-kevésbé értelmes válaszokat.
2018. jan. 2. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:
hátulrol ha beledcsapodnak akk jobbak az eselyeid elvilge
2018. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!